John Travolta uvede ve Varech Sezonu zabíjení i Pomádu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 6. 2013 16:21
Fanoušci uvidí hollywoodskou hvězdu na festivalu hned několikrát
John Travolta ve filmu Sezona zabíjení
John Travolta ve filmu Sezona zabíjení | Foto: Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Herec John Travolta se při Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech objeví na veřejnosti hned několikrát. Už v pátek se projde po červeném koberci před hotelem Thermal a převezme cenu za umělecký přínos světové kinematografii. O den později ho lidé mohou na červeném koberci spatřit znovu při uvedení filmu Sezóna zabíjení, ve kterém hraje.

"Travolta se možná objeví i na promítání Pomády v letním kině," řekl prezident festivalu Jiří Bartoška.

Právě promítání slavného muzikálu Pomáda je posledním překvapením pořadatelů před zahájením festivalu. "Sháněli jsme i Horečku sobotní noci, ale to se nám nepodařilo sehnat v potřebném formátu. Takže máme Pomádu. My budeme dělat všechno pro to, aby se na promítání objevil a ty děcka pozdravil," řekl Bartoška.

Travolta je ale jen jednou z řady známých osobností, které se v Karlových Varech objeví. Hostem festivalu bude například francouzská herečka Audrey Tautou, která uvede ve festivalové premiéře film Pěna dní, přijede Oliver Stone nebo představitelé americké produkční společnosti Borderline.

Festival, který začne v pátek večer, letos přinese na 200 celovečerních, dokumentárních a krátkých filmů. Ve 14 kinech, z nichž už většina je digitalizovaných, nabídne zhruba 125 tisíc vstupenek, doplnil výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Festival kromě promítání filmů nabídne po celý týden desítky doprovodných akcí a zcela změní život v centru města. To je letos na festival připraveno o něco lépe. Jak Bartoška, je to snad poprvé, kdy není město v centru rozkopané.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 minutami

Metro loni kvůli covidu přepravilo jen 251,4 milionu lidí, meziročně o 44 procent méně

Pražské metro loni přepravilo 251 423 milionu cestujících, což je meziročně asi o 44 procent méně. Důvodem poklesu je pandemie nemoci covid-19. Stejně jako předloni nejvytíženější byla přestupní stanice Můstek mezi linkami A a B a nejvytíženější úsek byl na trase C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK). Metro má tři linky s 61 stanicemi a provozuje jej městská firma Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP).

"Při zahrnutí přestupu do jedné jízdy vykonali cestující metrem v říjnu 2020 zhruba 680 000 cest za den, bez přestupů asi 828 000 cest, tedy o asi 44 procenta méně než ve stejném období o rok dříve. Rozsah provozu byl ve stejný okamžik omezen o asi devět procent," píše se v dokumentu.

Z celkového počtu cestujících v pražské integrované dopravě jich metro využilo přes 31,4 procenta. Soupravy metra loni najezdily 56,66 milionu kilometrů, přičemž předloni to bylo 60,894 milionu kilometrů. Ve špičce bylo v provozu v průměru 90 souprav, což je meziročně o 13 méně. Nejvíc souprav vyjelo na linku C, která měla rovněž nejkratší intervaly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy