John Travolta: Od Pomády k Pulp Fiction a scientologii

John Travolta: Od Pomády k Pulp Fiction a scientologii
John Travolta a Olivia Newton-John - hrdinové Pomády. Slavný pár z nejvýdělečnějšího hollywoodského muzikálu všech dob. Čas ovšem nezastaví nikdo.
John Travolta s Olivií Newton-John v časech Pomády.
John Travolta
Hrdinové Pomády byli samozřejmě vybráni na základě zcela jiných předností, než hereckého talentu. Ovšem i ten později John Travolta potvrdil. Kromě Zlatého glóbu z roku 1996 za komedii Chyťte ho! a dvou nominací na Oscara (Horečka sobotní noci a Pulp fiction) získal cenu za celoživotní dílo na filmovém festivalu v Curychu (2012).
Foto: ISIFA / koláž Bleskově.cz
Kultura Kultura
18. 6. 2013 12:20

Karlovarský festival letos navštíví John Travolta. Devětapadesátiletá hollywoodská hvězda si v životě prošla mnohými vzlety a pády. Začínal v muzikálech Horečka sobotní noci a Pomáda, druhý start kariéry mu zařídil Quentin Tarantino v Pulp Fiction. V poslední době se o Travoltovi hovoří ale spíš v bulváru a v souvislosti se scientology.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy