Zeppelíni vyjedou na turné. Bez zpěváka Planta

Roman Gazdík, gaz
28. 10. 2008 10:30
Skupina hledá nového vokalistu
Led Zeppelin na počátku své kariéry
Led Zeppelin na počátku své kariéry | Foto: www.audiostore.it

Londýn - Sága znovuzrození Led Zeppelin má další pokračování. Basista a klávesista Jon Paul Jones oznámil, že se skupina vydá na turné a natočí desku. Mnozí fanoušci však budou zklamáni - frontman Robert Plant u toho bude chybět.

Od posledního turné Led Zeppelin uplynulo dvacet osm let. Od té doby společně všichni tři zbylí členové veřejně vystoupili pouze čtyřikrát. V roce 1985 na koncertu Live Aid, poté o tři roky později na 40 vyročí vzniku svého bývalého labelu Atlantic Records, v lednu 1995 při uvedení do rock-and-rollové síně slávy v USA a pak v prosinci minulého roku k uctění památky Ahmeta Ertegüna, spoluzakladatele Atlanticu, ve třech posledních případech zemřelého bubeníka Johna Bonhama nahradil jeho syn Jason.

Page, Plant, Jones
Page, Plant, Jones | Foto: Aktuálně.cz

Staré časy se vrátily, psal na konci roku britský tisk, a záhy poté začaly spekulace o plnokrevném turné, kterému se však od počátku bránil zpěvák a spoluautora většiny skladeb katalogu Plant.

"Zkoušíme několik zpěváků," potvrdil nyní Jones BBC to, že se s účastí Planta nepočítá. "Chceme to udělat. Zní to skvěle, chceme pokračovat a vystupovat."

Podle Jonese se trio ani nesnaží najít Plantovu kopii. "Musí to fungovat. Nemá smysl najít dalšího Roberta. Mohli bychom ho dostat z revivalové kapely, ale nechceme být naše vlastní revivalová kapela. Bude deska a turné, ale všichni musí být na palubě."

Led Zeppelin vznikli roku 1968 ve složení Robert Plant (zpěv), Jimmy Page (kytara), Jon Paul Jones, (baskytara, klávesy) a John Bonham (bicí). Po dalších dvanáct let se složení skupiny nezměnilo. Když Bonham v září 1980 zemřel udušen vlastními zvratky, kapela se rozhodla skončit.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy