Serj Tankian si to v Praze rozdá na dálku s Deftones

Michal Štůsek Michal Štůsek
24. 6. 2010 16:37
Oba interpreti ve čtvrtek představí své nové desky
Serj Tankian
Serj Tankian | Foto: wikipedia.org

Praha - Těžkou hlavu některým hudebním fanouškům na čtvrteční večer připravili promotéři v Praze. Ve stejnou chvíli jen několik kilometrů od sebe vystoupí dva výrazní zástupci alternativního metalu.

Incheba Arenu rozezní za doprovodu padesátičlenného symfonického orchestru někdejší zpěvák System of a Down Serj Tankian, téměř paralelně vystoupí v klubu Roxy kalifornští Deftones; ti se u nás představí vůbec poprvé za svoji více než dvacetiletou existenci.

Tankian přijíždí do Česka po dvou letech, kdy v ostravské ČEZ Aréně prezentoval tehdy aktuální sólovou deskou Elect the Dead. Ve čtvrtek má v plánu stejný hudební materiál podat v novém aranžmá. Dechberoucí vytoupení, jak koncert anoncují pořadatlé, to bude minimálně pro žesťovou sekci Českého národního symfonického orchestru. Tankian v rámci turné Elect the Dead Symphony totiž vždy využívá služeb "místní" filharmonie.

Foto: Aktuálně.cz

Symfonická verze Tankianovy prvotiny vyšla v březnu na vydavatelství Reprise Records/Warner Bros. Charismatický multiinstrumentalista ji natočil společně s Aucklandským filharmonickým orchestrem. Na září pak plánuje hudebník a známý politický aktivista nové, prý jazzovější album Imperfect Harmonies.

Čerstvou novinku Diamond Eyes naopak přivezou jedni z velkých inspirátorů pro přístupnější odnože metalu. Kalifornská kapela se po dvaadvaceti letech existence zařadila mezi to nejlepší, co může americká škola tvrdého rocku nabídnout.

Silné kytarové riffy, valící se rytmika a zasněný zpěv China Moreny jasně definují hudbu šestice, kterou spousta lidí stroze škatulkuje jako nu-metal. Při pozornějším poslechu ale na povrch vyvstávají i jasné inspirace z jiných žánrů - v čele s The Cure, Lynyrd Skynyrd nebo Helmet.

Serje Tankiana a Deftones nespojují pouze hudební kořeny a stejný vydavatel, ale i zpěvákova výpomoc na předposlední nahrávce Saturday Night Wrist, kde China Morena doplnil ve skladbě Mein.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy