Pražský výběr odehraje svůj největší koncert, s kapelou vystoupí 150 účinkujících

ČTK ČTK
3. 11. 2016 16:43
Kapela Pražský výběr chystá 7. prosince v pražské O2 areně svůj největší koncert. Vystoupení s názvem eR - Last or Forever se uskuteční na pódiu o rozměrech 27 krát 27 metrů a zúčastní se ho na 150 účinkujících včetně členů Českého národního symfonického orchestru. Ještě před koncertem kapela vydá 2CD Na václavským Václaváku s autentickými nahrávkami z let 1980 až 1982, na kterých ještě zpívá Jiří Tomek a na baskytaru hraje Ondřej Soukup. Sešlo však z natočení nového alba. "Není to tím, že bychom neměli hotové nové věci, ale nebyl čas na to se jim věnovat," řekl Michael Kocáb. Mezi hosty koncertu se objeví David Koller, Iva Pazderková, Ondřej Soukup, Vojtěch Dyk a skupina Monkey Business.
Pražský výběr
Pražský výběr | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy