Pražský výběr odehraje svůj největší koncert, s kapelou vystoupí 150 účinkujících

ČTK ČTK
3. 11. 2016 16:43
Kapela Pražský výběr chystá 7. prosince v pražské O2 areně svůj největší koncert. Vystoupení s názvem eR - Last or Forever se uskuteční na pódiu o rozměrech 27 krát 27 metrů a zúčastní se ho na 150 účinkujících včetně členů Českého národního symfonického orchestru. Ještě před koncertem kapela vydá 2CD Na václavským Václaváku s autentickými nahrávkami z let 1980 až 1982, na kterých ještě zpívá Jiří Tomek a na baskytaru hraje Ondřej Soukup. Sešlo však z natočení nového alba. "Není to tím, že bychom neměli hotové nové věci, ale nebyl čas na to se jim věnovat," řekl Michael Kocáb. Mezi hosty koncertu se objeví David Koller, Iva Pazderková, Ondřej Soukup, Vojtěch Dyk a skupina Monkey Business.
Pražský výběr
Pražský výběr | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 29 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy