Pražský výběr odehraje svůj největší koncert, s kapelou vystoupí 150 účinkujících

ČTK ČTK
3. 11. 2016 16:43
Kapela Pražský výběr chystá 7. prosince v pražské O2 areně svůj největší koncert. Vystoupení s názvem eR - Last or Forever se uskuteční na pódiu o rozměrech 27 krát 27 metrů a zúčastní se ho na 150 účinkujících včetně členů Českého národního symfonického orchestru. Ještě před koncertem kapela vydá 2CD Na václavským Václaváku s autentickými nahrávkami z let 1980 až 1982, na kterých ještě zpívá Jiří Tomek a na baskytaru hraje Ondřej Soukup. Sešlo však z natočení nového alba. "Není to tím, že bychom neměli hotové nové věci, ale nebyl čas na to se jim věnovat," řekl Michael Kocáb. Mezi hosty koncertu se objeví David Koller, Iva Pazderková, Ondřej Soukup, Vojtěch Dyk a skupina Monkey Business.
Pražský výběr
Pražský výběr | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy