Podnikatelka Madonna vydá v dubnu album Licorice

rg,krk
8. 12. 2007 14:00
Deska ukončí slavné čtvrtstoletí u Warnerů
Foto: Reuters

Praha - Svou poslední desku pro společnost Warner Music vydá Madonna v dubnu 2008. Jmenovat se bude Licorice, česky lékořice, a prvním singlem bude pravděpodobně píseň Candy Shop neboli cukrárna. Sladkou tečkou skoncuje královna popu s pětadvacetiletým kontraktem, který jí zajistil dvě stě milionů prodaných desek.

Moderátor Larry Flick už nabídl posluchačům ve svém pořadu OutQ na satelitním rádiu Sirius ochutnávku cukroví z plechu paní Madonny. V éteru zazněla zmíněná Candy Shop a návdavkem skladba The Beat Goes On.

Stejně jako jde dál rytmus, pokračuje i show a obchod se značkou Madonna. Přestup od Warnerů k nové značce Artist Nation je podobný přesunu fotbalových hvězd mezi kluby. Madonna vyjde na 120 milionů dolarů.

Kromě peněz získá zpěvačka i akcie Artist Nation - firmy, která se poměrně zčerstva odloupla od promoterské společnosti Live Nation.

Smlouvu mají podepsanou na deset let. Během této doby bude patřit Artist Nation veškerá její hudba a produkty s její hudbou nebo značkou spojené.

Kdo jiný by měl možnost s takovým obchodem přijít? Zpěvačka, která povýšila marketing skoro na umění, ví, že velké peníze se dnes dělají na koncertech a propagačních předmětech. Prodej CD klesá a desky slouží spíš jako propagační nástroj.

Fanoušci se ale nevahájí zvednout od internetu, aby se okázale bavili a užívali i své oblíbence s pompou "události" - která ke koncertům hvězd patří.

"Pravidla hudebního průmyslu se mění a já jako umělkyně a podnikatelka se musím posouvat s nimi," říká devětačtyřicetiletá zpěvačka.

Předchozí alba a chystané Licorice budou ještě patřit do katalogu Warner Music, který se chystá vydat i Madonnino best of.

Podle fanouškovského webu Drowned Madonna má být v dubnové lékořicové kolekci třináct bonbonů. Jeden z nich má mít náplň Kanye West. Otázkou pořád zůstavá, kterým směrem se vrtne po vyznání tanečnímu parketu a jakou image zvolí.

Madonna nedělá novou hudbu. Ale je jedinečná v tom, jak umí namíchat, "přeložit" a pod svým jménem prodat koktejl, ve kterém se dráždivě mísí sny, frustrace a nové trendy každé doby.

A protože už nějakou dobu je v kursu věčné mládí a nekonečná zábava, vysamplovala ABBU a zatím poslední album ji představilo jako vášnivou obdivovatelku diskoték 80. let.

Za video ze šňůry The Confessions Tour, během které se stavila se svou diskokoulí i v Praze, právě dostala i nominaci na Grammy. Ale Madonna se neopakuje.

Foto: Aktuálně.cz

Krokem vedle prý byla folkově kýčovitá Hey You, kterou se přidala k letnímu zelenému megamejdanu Live Earth, takže Madonnu s plackou Make Love Not War a  mastnými vlasy zřejmě neuvidíme.

Tomu by odpovídali i spolupracovníci, které si přizvala k práci na desce: Justin Timberlake, Timbaland a Pharrell Williams. Tedy hip hop, r´n´b, občas jazz nebo blues, staré syntetizátory i futuristický pop. Svobodná všehochuť i nerozhodnost nového tisíciletí. 

Anebo si tím nebude lámat hlavu a půjde se kámoškama i na prahu padesátky chichotat do cukrárny plné slaďounkého bubble-gum popu ze sedmdesátých let.

Ať už to bude cokoli, v dubnu se každopádně dozvíme, v jaké době to vlastně žijeme. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy