Nové klipy: Drake, Cat Power, Jessie Ware, Mudhoney

ape
9. 4. 2013 19:50
Podívejte se na nejzajímavější novinky tohoto týdne
Jessie Ware
Jessie Ware | Foto: Aktuálně.cz

Nové videoklipy - Většina pozoruhodných videoklipů uplynulého týdne se nese ve znamení návratů. Na hudební scénu se totiž s upoutávkami na nový materiál vrací raper Drake, někdejší dětský boyband Jonas Brothers i devadesátkoví grungoví hrdinové Mudhoney. K taneční minulosti přesycené jednoduchými zvuky syntetizérů se zase obrací nový singl Jessie Ware a písničkářka Cat Power pak manhattanskou pohlednicí dává vzpomenout na povedenou desku Sun z loňského roku.

Jessie Ware - Imagine It Was Us

V nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz britská soulová zpěvačka Jessie Ware mimo jiné prozradila, že její další singl bude o podstatně tanečnější záležitost, než dosavadní tvorba. Skladba Imagine It Was Us tomu naprosto odpovídá. Balancuje mezi naivní estetikou osmdesátkových diskoték plných jednoduchých syntetických zvuků a uprostřed stojí Ware jako emblematická diva s velkým hlasem. Všichni tančící jsou na večírku převlečeni do úsměvných oblečků a vizuální stránka jako by nepřímo přiznávala, že nejde o nic víc než o hru s romantickými vizemi minulosti. V tomto případě o hru velmi povedenou.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Cat Power - Manhattan

Pokud v melancholické baladě Manhattan písničkářka Chan Marshall vyznává ze zklamání vůči někomu jinému a právě nejslavnější část New Yorku jí zůstává věčnou oporou, pak audiovizuální forma doslova ukazuje proč. Ze záběrů výškových budov, dlouhých ulic, pouličních umělců a atmosféry večerního baru sálá příjemný pocit jako z láskyplné rozpohybované pohlednice. Matnou odevzdanost a nejasné vyznění tak zde má na starosti takřka výhradně zvuková složka a klip dost dobře může fungovat jako upoutávka na manhattanské ikony, když vynecháme přelidněné bloky kolem Times Square.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Mudhoney - I Like It Small

Veteráni seattleské kytarové školy Mudhoney nikdy nehráli komplikovanou muziku a jednoduchost je vlastní i videu k aktuálnímu singlu I Like It Small z nedávno vydané desky Vanishing Point. Ocitají se v něm v jediném záběru, na pohyblivých stěnách visí jejich vlastní plakáty a okolí se proměňuje s vývojem skladby. V samotném závěru se dostaví banda slavících opilých lidí, důvodem jejich veselí dost dobře může být kromě přežívání kapely také fakt, že se kytarovou odrhovačku v duchu raných devadesátek podařilo dotáhnout do konce bez střihání. Stejně jako v klipu se pravděpodobně budou snažit hýřit vitalitou i na pražském koncertu, který se odehraje 29. května v Lucerna Music Baru.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Drake - 5 AM in Toronto

Na debutu Thank Me Later měl kanadský rapový velikán Drake skladbu s názvem 9 AM in Dallas, chystanou třetí řadovou desku odstartoval právě sequelem k ní. Pátá hodina ranní v Torontu se drží tradiční ikonografie žánru a k naštvanější verzi Drakova soft rapu tak vidíme klub, v něm polosvlečené dívky a detaily na žváro, to vše zaobalené modelem hlavní hvězda prochází svou typickou krajinou. Rozhodně to není nic zvukově ani vizuálně převratného, ale jako předzvěst novinky Nothing Was the Same funguje klip výborně.

Jonas Brothers - Pom Poms

Teenagerští hrdinové cílové skupiny čtenářů časopisu Bravo ročníku 2006 se letos vrací na hudební scénu. Pátá řadová deska ještě nedostala název ani oficiální datum vydání, zato v uplynulém týdnu vyšel její první singl Pom Poms. V něm Jonas Brothers trochu dospěli, už to nejsou pohlední kluci z garáže, ale dospívající mládež na party uprostřed fotbalového stadionu. Nicméně, stejně jako jejich nejaktuálnější popový kousek se ska a funky přesahy jsou naprosto neškodní.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 6 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 6 hodinami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 7 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy