Jack White v březnu vydá první sólovou desku

Adam Pešek
22. 2. 2012 3:12
Po rozpadu White Stripes vydává Jack White první sólovou desku
Foto: Aktuálně.cz

The White Stripes, The Raconteurs, The Dead Weather - všechny tři úspěšné projekty jsou aktuálně u ledu a první dva i bez výraznějších vyhlídek na další pokračování. Jejich tahoun Jack White tak měl dostatek času na nahrání první sólové desky Blunderbuss a po valentýnském zveřejněním klipu Love Interruption nyní odhalil i tracklist chystaného alba.

Blunderbuss bude mít třináct skladeb, které White nahrál s téměř neznámou sestavou hudebnic. Doprovodné vokály poskytla Ruby Amanfu, jejímž největším dosavadním úspěchem byla skladba Heaven's My Home napsaná s Katie Herzigovou pro kapelu The Duhks, která se v roce 2007 dočkala nominace na Grammy za nejlepší country nahrávku roku.

Klarinetistku Emily Bowland pak White naverboval v nashvillském orchestru a pianistku Brooke Waggoner jako teprve začínající písničkářku.

První produkty jejich práce, odhlédneme-li od singlu Love Interruption,  budou ke slyšení až 3. března, kdy se ikona současného garage rocku představí v zábavním pořadu Saturday Night Live. Deska samotná vyjde 24. března.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy