FOTO Sono v kouli skrývá nejmodernější klub v Česku

FOTO Sono v kouli skrývá nejmodernější klub v Česku
Stavba za několik set milionů korun je zřejmě nejmodernějším hudebním klubem v Česku.
Sono Centrum vzniklo v proluce v ulici Veveří a hlavní částí objektu je obří betonová koule, v níž je hudební klub.
Hudební sál má tři podlaží se dvěma velkými balkony, na pódium se mají vejít i velké orchestry a může fungovat i jako taneční parket. Pokud budou diváci sedět, vejde se jich tam 700, při stání je míst 1200.
Dramaturgie se bude snažit nabídnou široký rozptyl, o čemž svědčí už zahřívací program prvních měsíců.
Foto: Sono - Zuzana Pálešová, Petra Pechánková
25. 4. 2014 19:51
Podívejte se do originálně řešeného klubu Sono Centrum, které v Brně postavila za několik set milionů korun známá nahrávací společnost.

Fotogalerie - Brněnské Sono Centrum za několik set milionů korun má být nejmodernějším hudebním klubem v Česku. Investoři do něj chtějí přivést kapely různých žánrů, bude sloužit také jako nahrávací studio a součástí je i restaurace a hotel.

Sonocentrum vzniklo v proluce v ulici Veveří a hlavní částí objektu je obří betonová koule, v níž se skrývá hudební klub.

Dramaturgie má uspokojit co nejširší veřejnost. Po zahřívacích měsících je už na 22. listopad naplánovaný například koncert světoznámého Kronos Quartetu, který zahraje skladby minimalistů Terryho Rileyho či Steva Reicha.

Hudební sál má tři podlaží se dvěma velkými balkony, na pódium se mají vejít i velké orchestry a může fungovat i jako taneční parket. Pokud budou diváci sedět, vejde se jich tam 700, při stání je míst 1200.

Investorem komplexu je Jiří Štopl, který je se zvukaři Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem vlastní nahrávací studio Sono Records, jehož vyhlášenou kvalitu už vyzkoušely i hvězdy formátu Davida Bowieho, Joss Stone či kapely Living Colour.

Stavba Sonocentra se stala známou ještě dříve, než se poprvé koplo do země. Kvůli ní šli do vězení někdejší starosta Žabovřesk Aleš Kvapil a tajemník radnice Brna-střed Radovan Novotný, kteří po Štoplovi požadovali úplatek, který měl zajistit bezproblémový průběh stavby.

Nejbližší program Sono Centra (výběr):

25. 4. Open Party - Goldfish
27. 4. Duke Ellington Orchestra
30. 4. Slovanský komorní ansámbl - Bohuslav Martinů - Izaiášovo Proroctví, Polní mše, Hora tří světel
8. 5. N.O.H.A.
11. 5. Manfred Mann’s Earth Band
14. 5. Peter Lipa a Band
22. 5. Bratři Ebenové
27. 5. Metropolitní Symfonický Orchestr & Jiří Zonyga pod vedením Ariella Sharona
30. 5. Helena Vondráčková
5. 6. Jaromír Hnilička - Jazzová mše / charitativní koncert
12. 6. Bláznivý Petříček - divadelní představení

 

Právě se děje

před 16 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy