Do Prahy míří písničkář Passenger, jehož hit Let Her Go překonal na YouTube miliardu zhlédnutí

Kultura ČTK Kultura, ČTK
30. 9. 2016 11:42
Britský písničkář Passenger vystoupí po dvou letech v Praze, v neděli 2. října zahraje i s kapelou ve Velkém sále pražské Lucerny. Vlastním jménem Michael Rosenberg ve své tvorbě vychází z vlivů Boba Dylana, Cata Stevense, Neila Younga a Simona & Garfunkela a dalších písničkářů 60. a 70. let minulého století. Rád s doprovodem akustické kytary vypráví intimní pochmurné, milostné příběhy a emotivní napětí jim dodává svým nezaměnitelným hlasem. Klip k jeho písni Let Her Go na internetu má přes miliardu zhlédnutí. Skladba postupně pokořila britské, evropské, americké i australské hitparády, zazněla v přímém televizním přenosu ze Super Bowlu a Passengerovi vynesla nominaci na Brit Awards.
Passenger: Let Her Go | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 34 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy