Rocková dovolená snů: Pronajměte si byt Kurta Cobaina

Byt, ve kterém žil Kurt Cobain s Courtney Love, se teď dá pronajmout za sedm tisíc korun na noc.
Kurt Cobain
Kurt Cobain | Foto: Youri Lenquette

Los Angeles - Fanoušci Kurta Cobaina teď mají možnost pronajmout si byt, ve kterém bydlel se svojí ženou v 90. letech. Dvoupokojový příbytek na Spaulding Avenue v losangeleské čtvrti Fairfax lze pronajmout přes server Airbnb. Jedna noc vyjde v přepočtu na 7600 korun.

Kurt Cobain a Courtney Love na tomto místě pobývali v dobách největší slávy Nirvany v letech 1991 až 1992, kdy se zpěvák kromě hudby věnoval i malování. Většina jeho děl měla být vytvořena právě v tomto bytě. Zpěvák v bytě navíc maloval a jeho výtvarné pokusy se ukrývají i pod vrstvou barev na krbu. "Uvažuji o tom, že se nějak dostanu pod ty nánosy barvy a zjistím, co tam maloval," řekl současný majitel bytu serveru Vulture.com.

Nejzamilovanější místo Cobaina? Vana

Podle nepotvrzených informací tady také složil píseň z alba In Utero, a to skladbu Heart-Shaped Box. Měla vzniknout na zpěvákově nejzamilovanějším místě, ve vaně.

Pár se odsud odstěhoval kvůli poruše na instalaci. Voda tehdy zničila velkou část hudebních nástrojů a sbírku umění a knih. Podle životopisu Těžší než nebe (2011) si Cobain tohle místo oblíbil, protože bylo blízko jeho oblíbeného lahůdkářství Canter’s Deli.

Americký zpěvák, kytarista a frontman kapely Nirvana Kurt Cobain spáchal sebevraždu 5. dubna 1994. O jeho životě byla natočena už řada dokumentů. Jeden z nich, první autorizovaný, Montage of Heck bude mít premiéru na televizním kanále HBO 5. května.

Dokument Montage of Heck | Video: YouTube

před 27 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.