Ceny Apollo vyhlašují soutěž remixů a coverů

Karel Veselý
17. 5. 2013 13:53
Fanoušci mohou přetvořit Lonely In My Room od Borise Carloffa a dalších nominovaných
Boris Carloff
Boris Carloff | Foto: David Turecký

Praha - Ceny české hudební kritiky Apollo se v únoru rozdávaly podruhé a sošku Maxima Velčovského si z ceremoniálu v pražském SaSaZu odnesl za album The Escapist producent Boris Carloff. Čekání na další ročník vyplní soutěž remixů a coververzí APOLLO '12 RMX & CVR, kterou pořadatelé cen dávají šanci začínajícím i ostříleným hudebníkům, kteří mají chuť kreativně zpracovat písně sedmi nominovaných kapel a interpretů z druhého ročníku.

Na facebookovém profilu hudební ceny lze už od začátku května stáhnout stopy z písně Lonely In My Room vítězného Borise Carloffa a na v následujících měsících budou přibývat i další - tedy od Lenky Dusilové a skupin Charlie Straight, Květy, The Prostitutes, Umakart a Zrní. Na vytvoření remixu nebo coververze mají zájemci čas dva měsíce, poté vítěze vybere autor originálu.

Foto: Aktuálně.cz

Všechny zaslané remixy i coververze budou zveřejněny na Soundcloud profilu cen Apollo. Z vítězných příspěvků jednotlivých kol pak bude sestavena speciální digitální kompilace, která bude nabídnuta k volnému stažení na oficiálním webu cen Apollo. Autoři vítězných remixů či cover verzí budou též  osobně pozváni a prezentování na udílení ceny Apollo za rok 2013, které se uskuteční na přelomu ledna a února příštího roku v Praze.

„Chtěli jsme udržet jména nominovaných v povědomí celý rok a zároveň se nám líbí možnost zapojení i dalších kapel, producentů, ale i obyčejných hudebních fanoušků, co si doma rádi hrají s muzikou. Jelikož se u nás dlouho žádná podobná soutěž nekonala, slibujeme si i žánrovou pestrost a věříme, že finální kompilace bude kvalitní a zajímavá. A možná domácím hudebním fanouškům odhalí i několik pozoruhodných nových talentů," shodují se organizátoři cen Pavel Kučera a Tomáš Tenkrát.

Hudební ceny Apollo vznikly před třemi lety jako reakce na neutěšený stav cen Anděl, vítězem prvního ročníku se stal písničkář Bonus za album Náměstí míru. Generálním partnerem cen je Ochranný svaz autorský, který každý rok věnuje jako odměnu 60 tisíc korun. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

před 1 hodinou

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy