B. B. King zemřel přirozenou smrtí, otravu pitva vyloučila

ČTK ČTK
14. 7. 2015 6:45
Vyplývá to z výsledků pitvy, kterou v úterý zveřejnili soudní lékaři. Kingovy dcery se domnívaly, že byl otráven.
B.B. King
B.B. King | Foto: Reuters

Los Angeles - Slavný americký bluesman B. B. King v květnu zemřel přirozenou smrtí, a nikoli na následky otravy, jak se domnívaly dvě jeho dcery. Vyplývá to z výsledků pitvy, kterou v úterý zveřejnili soudní lékaři. Pitva byla koncem května nařízena poté, co Kingovy dcery vznesly obvinění, že jejich 89letého otce zavraždili jeho spolupracovníci.

Karen Williamsová a Patty Kingová tvrdily, že dlouholetí spolupracovníci B. B. Kinga, Verne Toney a Myron Johnson, uspíšili jeho smrt tím, že mu tajně podali několik kapek neznámé tekutiny.

"Myslím, že můj otec byl otráven a že mu byly podány neznámé látky. Podle mě byl otec zavražděn," uvedly obě dcery v identických místopřísežných prohlášeních.

Nálezy patologů to ale nyní vyloučily. Podle lékařů slavný zpěvák, kytarista a skladatel zemřel zejména na komplikace způsobené Alzheimerovou chorobou a cukrovkou. Úmrtí předcházelo selhání srdce a poškození mozku následkem nedostatečného zásobování krví.

"V této chvíli můžeme s jistotou říci, že pan King zemřel přirozenou smrtí," uvedl koroner John Fudenberg.

B. B. King zemřel v Las Vegas 14. května. Majetek legendárního bluesového zpěváka, který prodal miliony desek, se odhaduje na desítky milionů dolarů. Vykonavatelem jeho poslední vůle je jeho zmiňovaný blízký spolupracovník Myron Johnson.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy