Will Smith se synem Jaydenem budou hrát u Shyamalana

Kamil Fila Kamil Fila
7. 4. 2011 12:38
Sci-fi má pojednávat o pádu kosmické lodi na opuštěnou Zemi
Foto: Sony

Los Angeles - Herec Will Smith si ve své kariéře úzkostlivě vybírá jen projekty, které mají potenciál být filmovými hity (Mizerové, Muži v černém, Já, robot). Podobně pečlivě se nyní stará i o kariéru svého třináctiletého syna Jaydena.

Poprvé spolu hráli v roce 2006 ve snímku Štěstí na dosah (Pursuit of Happyness - záměrná gramatická chyba v názvu). Pak se Jayden objevil ve sci-fi Den, kdy se zastavila Země, a nakonec jako „velký dárek" dostal možnost ztvárnit hlavní roli v remaku slavného snímku Karate Kid - ten se ovšem odehrával v Číně, a místo karate učil hlavního hrdinu kung-fu Jackie Chan. Film se přes prognózy, že půjde o ostudu, stal velkým kasovním hitem a celosvětově utržil přes 350 milionů dolarů.

Will Smith momentálně natáčí třetí díl Mužů v černém a chystá se točit dosud nepojmenovaný projekt po režijní taktovkou sourozenců Wachowských (kteří Smithe chtěli dokonce kdysi dávno obsadit do role Nea v Matrixu). Zároveň magazín Hollywood Reporter přinesl zprávu, že Will Smith spolu s Jayden budou opět hrát spolu role otce a syna.

Štěstí na dosah
Štěstí na dosah | Foto: Aktuálně.cz

Má jít o velkorozpočtovou sci-fi pod křídly studia Columbia Pictures/Sony. Scénář původně obíhal Hollywoodem pod názvem One Thousand A.E.  Film se má, jak název napovídá, odehrávat v 1000 let vzdálené budoucnosti. Zde se po pádu kosmické lodi na opuštěnou planetu Zemi pokoušejí přežít malý chlapec spolu se svým odcizeným otcem.

Největší překvapení ale představuje jméno režiséra - M. Night Shyamalana. Ten dosud točil filmy pouze podle vlastních scénářů a nestavěl jen na akci a efektech, ale spíše pomalu a důmyslně budovaném napětí a překvapivých pointách. Výjimku tvořil jeho poslední snímek, 3D akční fantasy Poslední vládce větru (The Last Airbender), která komerčně propadla a dostal i antioscarovou Zlatou malinu za nejhorší film roku 2010.

Shyamalanovi se ale vůbec v jeho posledních filmech (Žena ve vodě, Stalo se) finančně ani umělecky nedařilo; jeho pověst zázračného dítětě daná snímky jako Šestý smysl, Vyvolený či Znamení, byla značně pošramocena. Zda nový film s otcem a synem Smithovými bude spíše akční nebo napínavý, zatím není známo. Ze Shyamalanova vyjádření nelze usuzovat přesně: „Šance udělat strašidelný sci-fi film, v němž hrají Will a Jayden Smith, je mým vysněným projektem."

Scénář k snímku psal Shyamalan společně s Gary Whittou (Kniha přežití) a produkci bude zajišťovat manželka/matka Jada Pinkett Smithová. Dá se předpokládat, že tento rodinný podnik přinese podívanou s lehce duchovním, všeobecně přijatelným poselstvím.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy