VIDEO Transcendentální Depp ovládne virtuální realitu

Kultura Kultura
21. 12. 2013 22:48
Podívejte se na první ukázku z filmu Transcendence
Johnny Depp (Transcendence).
Johnny Depp (Transcendence). | Foto: Aktuálně.cz

Video - Wally Pfister je již drahnou dobu dvorním kameramanem Christophera Nolana. Jenže stát v pozadí mu už zřejmě nestačilo, protože se pustil do vlastní ambiciózní sci-fi s názvem Transcendence.

Do hlavní role zlanařil Johnnyho Deppa, do vedlejších Morgana Freemana, Kate Maru, Rebeccu Hall a Cilliana Murphyho. Paralel k Nolanovým filmům bychom nenašli málo a potvrzuje se, že kameraman je polovina režiséra. Jenže v něčem se Pfister přece jenom zásadně liší.

Zatímco teaser na Interstellar neprozradil takřka nic, Transcendence toho na nás chrlí tolik najednou, že nevíme, co si s informacemi počít. Johnny Depp zkoumající kmenové buňky se nějak dostane do počítače a začne ovládat virtuální realitu? Raději se děj nepokoušejme skládat a počkejme si na výsledek.

V českých kinech se ho dočkáme 17. dubna příštího roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 56 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy