VIDEO Najde Nolanův tajuplný Interstellar smysl života?

Kultura Kultura
14. 12. 2013 21:36
Podívejte se na první upoutávku sci-fi od autora Temných rytířů a Inception
Christopher Nolan
Christopher Nolan | Foto: Aktuálně.cz

Video - Málokterá dvě slova dnes znamenají pro filmové fanoušky tolik co "Christopher Nolan". Režisér trilogie o Temném rytíři, Inception nebo kultovního Mementa proto může svůj další projekt chystat, aniž by musel někoho lákat klasickými upoutávkami.

První teaser na jeho tajuplnou sci-fi Interstellar proto nepřekvapivě navozuje atmosféru především archivními záběry a tajuplnou narací. O čem to vlastně bude? Tomu nejsme o nic blíž než před uveřejnění upoutávky. Na druhou stranu je Nolan přece jen nápaditější, než byl třeba u svých Batmanů - tenkrát si napoprvé vždy vystačil se stylizovaným logem.

Již z dřívějška víme, že se bude cestovat na obrovské kosmické vzdálenosti za smyslem života. Bude u toho Matthew McConaughey, Jessica Chastain, Anne Hathaway a samozřejmě dvorní Nolanův herec Michael Caine. Další šanci zazářit dostane i smolař Casey Affleck (bratr slavného Bena), kterému se stále nedaří prorazit do první ligy.

Co přesně si pro nás Nolan připravil, se dozvíme takřka přesně za rok, 6 listopadu 2014, do té doby se ovšem objeví další náznaky.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy