VIDEO Najde Nolanův tajuplný Interstellar smysl života?

Kultura Kultura
14. 12. 2013 21:36
Podívejte se na první upoutávku sci-fi od autora Temných rytířů a Inception
Christopher Nolan
Christopher Nolan | Foto: Aktuálně.cz

Video - Málokterá dvě slova dnes znamenají pro filmové fanoušky tolik co "Christopher Nolan". Režisér trilogie o Temném rytíři, Inception nebo kultovního Mementa proto může svůj další projekt chystat, aniž by musel někoho lákat klasickými upoutávkami.

První teaser na jeho tajuplnou sci-fi Interstellar proto nepřekvapivě navozuje atmosféru především archivními záběry a tajuplnou narací. O čem to vlastně bude? Tomu nejsme o nic blíž než před uveřejnění upoutávky. Na druhou stranu je Nolan přece jen nápaditější, než byl třeba u svých Batmanů - tenkrát si napoprvé vždy vystačil se stylizovaným logem.

Již z dřívějška víme, že se bude cestovat na obrovské kosmické vzdálenosti za smyslem života. Bude u toho Matthew McConaughey, Jessica Chastain, Anne Hathaway a samozřejmě dvorní Nolanův herec Michael Caine. Další šanci zazářit dostane i smolař Casey Affleck (bratr slavného Bena), kterému se stále nedaří prorazit do první ligy.

Co přesně si pro nás Nolan připravil, se dozvíme takřka přesně za rok, 6 listopadu 2014, do té doby se ovšem objeví další náznaky.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy