Velký Gatsby bude mít premiéru až v létě 2013

Kultura Kultura
7. 8. 2012 16:25
Pompézní podívaná Buze Luhrmanna potřebuje víc času na postprodukci
Foto: Warner Bros

Praha - Studio Warner Bros. posunulo premiéru dramatu Velký Gatsby z prosince 2012 na léto 2013. Adaptace slavného románu amerického spisovatele Francise Scotta Fitzeralda se odehrává ve 20. letech minulého století v době prohibice.

Příběh o americkém snu se dočkal nejznámější adaptace v roku 1974. Film režíroval Jack Clayton (Místo nahoře, Neviňátka) a scénář napsal Francis Ford Coppola. Hlavní roli Jaye Gatsbyho ztvárnil Robert Redford.

Nyní přichází režisér Baz Luhrmann (Romea a Julie, Moulin Rouge) s vizuálně vytříbenou a pompézní podívanou (soudě podle traileru), do níž získal hvězdné obsazení. Gatsbyho hraje Leonardo DiCaprio, ostatní postavy Carey Mulliganová (Škola života, Stud), Tobey Maguire (Pravidla moštárny, Spider-Man,), Joel Edgerton (Věc: Počátek, Warrior) a Amitabh Bachchan (megastar z Bollywoodu).

Podle deníku L.A. Times byla premiéra Gatsbyho posunut proto, aby Luhrmann stihl dokončit náročnou 3D postprodukci a soundtrack, na němž se mají podílet hvězdy populární hudby podobně jako u Moulin Rouge.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy