Slámovo Štěstí sbírá další vavříny

ČTK
29. 1. 2006 10:15
Angers - Film českého režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal v sobotu další mezinárodní ocenění.

Spolu s belgickým snímkem Štěstí někoho jiného vyhrál Velkou cenu poroty na 18. filmovém festivalu ve francouzském městě Angers. Festival je zaměřen na mladou filmovou tvorbu.

Porota v čele s rumunským režisérem Radu Mihaileanem posuzovala přes padesát filmů rozdělených do čtyř sekcí. Český snímek spolu s belgickým zvítězil v kategorii evropských dlouhometrážních filmů. Režisérkou belgického filmu je Fien Trochová.

Pro Slámův film o hledání lásky je to další mezinárodní vavřín. Získal už hlavní ceny na festivalech v San Sebastianu a v Montrealu a oceněn byl například i na festivalech v Bratislavě a v Aténách. Snímek se bude za Českou republiku ucházet o nominaci na cenu americké Akademie filmových umění a věd Oscar v kategorii nejlepší cizojazyčný film.

Stránku filmu Štěstí naleznete ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Další zprávy