Nymfomanka začne dráždit v kinech o Vánocích

Kultura Kultura
17. 5. 2013 19:27
Film Larse von Triera bude mít dvě verze - veřejnou a necenzurovanou
Charlotte Gainsbourg.
Charlotte Gainsbourg. | Foto: Aktuálně.cz

Cannes - Na Vánoce mívají premiéry spíše rodinné filmy. Producenti očekávaného erotického snímku Nymfomanka od Larse von Triera na festivalu v Cannes oznámili, že drama dorazí do dánských kin 25. prosince. Slavnostní premiéra se odehraje začátkem prosince v Kodani.

Film kontroverzního dánského provokatéra Triera bude mít dva díly a v hlavní roli nabídne Charlotte Gainsbourg, s níž filmař točil Antikrista (2009) a Melancholii (2011). V dalších rolí se objeví Uma Thurman, Shia LaBeouf , Willem Dafoe nebo Jamie Bell.

Lars von Trier
Lars von Trier | Foto: Profimedia

Koncem letošního dubna Trier potvrdil, že příběh bude rozdělen do dvou snímků. První film bude líčit dětství a erotické probouzení hlavní hrdinky v dospívání, zatímco druhý bude popisovat její sexuální život v dospělosti až do 50 let.

Režisér natočí dvě verze - veřejné kopie obou částí budou mít rozostřeny choulostivé části lidského těla, ale bude natočena i necenzurovaná verze. Trier chtěl původně původně Nymfomanku přihlásit do soutěže v Cannes, ovšem film se nestihl včas sestříhat.

Peter Aalbaek Jensen, výkonný ředitel produkční společnost Zentropa, k stanovenému datu premiéry zavtipkoval: „Prosinec je dobrý měsíc. Mimochodem, co je vánočnější než film tohoto typu?"

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy