Meryl Streepová slaví 70. Ze všech hereček světa má nejvíc nominací na Oscara

tst ČTK tst, ČTK
22. 6. 2019 7:00
Tuto sobotu se 70 let dožívá Meryl Streepová. První oscarovou nominaci získala rok poté, co debutovala, dnes jich má nejvíce ze všech žen v historii, přičemž už třikrát Oscara získala. Přesto se necítí být pevnou součástí Hollywoodu. Kariéra Streepová sahá od konce 70. minulého století, kdy prorazila ve snímcích Julia a Lovec jelenů, až po současnost, kdy účinkuje ve druhé řadě seriálu HBO Sedmilhářky.
Za výkon v Lovci jelenů získala Streepová první oscarovou nominaci. | Video: Universal Pictures

Lovec jelenů

Narodila se 22. června 1949 jako Mary Louise Streepová, Meryl je umělecký pseudonym. Byť ji životopisci popisují jako nemotornou brýlatou dívku s kudrnatými vlasy, už odmala se ráda ukazovala před kamerou v rodinných videích.

Před tou filmovou se poprvé objevila roku 1977 v malé roli ve snímku Julia, kde hrála s Jane Fondovou. A pak si jí v divadle všiml Robert De Niro - ve Višňovém sadu od Antona Pavloviče Čechova - a navrhl ji na vedlejší roli do snímku Lovec jelenů, za který získala svou první oscarovou nominaci. Psal se teprve rok 1978.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy