Meryl Streepová slaví 70. Ze všech hereček světa má nejvíc nominací na Oscara

tst ČTK tst, ČTK
22. 6. 2019 7:00
Tuto sobotu se 70 let dožívá Meryl Streepová. První oscarovou nominaci získala rok poté, co debutovala, dnes jich má nejvíce ze všech žen v historii, přičemž už třikrát Oscara získala. Přesto se necítí být pevnou součástí Hollywoodu. Kariéra Streepová sahá od konce 70. minulého století, kdy prorazila ve snímcích Julia a Lovec jelenů, až po současnost, kdy účinkuje ve druhé řadě seriálu HBO Sedmilhářky.
Za výkon v Lovci jelenů získala Streepová první oscarovou nominaci. | Video: Universal Pictures

Lovec jelenů

Narodila se 22. června 1949 jako Mary Louise Streepová, Meryl je umělecký pseudonym. Byť ji životopisci popisují jako nemotornou brýlatou dívku s kudrnatými vlasy, už odmala se ráda ukazovala před kamerou v rodinných videích.

Před tou filmovou se poprvé objevila roku 1977 v malé roli ve snímku Julia, kde hrála s Jane Fondovou. A pak si jí v divadle všiml Robert De Niro - ve Višňovém sadu od Antona Pavloviče Čechova - a navrhl ji na vedlejší roli do snímku Lovec jelenů, za který získala svou první oscarovou nominaci. Psal se teprve rok 1978.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy