Keira Knightley se vdá za Jacka Ryana

Kultura Kultura
13. 8. 2012 17:08
Prequel k dobrodružstvím analytika CIA bude režírovat Kenneth Branagh
Foto: Reuters

Praha - V chystaném filmu Jack Ryan bude manželku titulního hrdiny zřejmě představovat sedmadvacetiletá  Keira Knightley, která měla na konkurzu porazit takové herečky, jakými jsou Evangeline Lilly nebo Felicity Jones. 

Režisérem bude Kenneth Branagh, jenž ve svém filmu zároveň hraje. Role samotného Jacka Ryana se ujme Chris Pine - ten má již zkušenosti s prequelovým  ztvárněním známé postavy, kapitána Jamese T. Kirka ze Star Treku.

Snímek se stane chronologicky prvním dobrodružstvím analytika CIA a později prezidenta USA, jehož stvořil spisovatel Tom Clancy. V hlavní sérii zatím vyšlo osm knih s tímto hrdinou a byly natočeny čtyři filmy: Hon na ponorku (1990), Vysoká hra patriotů (1992), Jasné nebezpečí (1994) a Nejhorší obavy (2002).

Hlavního hrdinu v minulosti představovali Alec Baldwin, Harrison Ford a Ben Affleck, zatímco jeho manželky Caroline se ujaly herečky Gates McFadden, Anne Archer a Bridget Moynahan.

V novém dobrodružství objeví Jack Ryan, coby finanční analytik zaměstnaný v Moskvě,  ruský teroristický plán na zničení americké ekonomiky. Ryana čeká závod s časem, aby mohl zachránit Spojené státy a vlastní manželku. Scénář napsal Adam Cozad a Anthony Peckham a jejich verze byla později upravena Davidem Koeppem.

Keira Knightley se zanedlouho objeví v titulní roli chystaného dramatu Anna Karenina.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy