Fila: Překvapení na postu největšího sprosťáka. Série Dějiny nádávání pobuřuje i baví

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
9. 1. 2021 7:30
Dějiny nadávání na Netflixu jsou sérií krátkých dokumentů o historii sprostých slov. Každý ze šesti dílů zkoumá vždy jedno. “Pořadem provází herec Nicolas Cage, který je pro tuto roli ideální,” říká filmový kritik Kamil Fila.
Videorecenze série Dějiny nadávání. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

V dokumentu vystupují komici, kteří tato slova používají ve svých vystoupeních. Jazykovědci pak nadávky zasazují do kontextu.

"Je to poučná zábava, která útočí na každodenní užívání slov. Pro české diváky to nakonec není jen o sprostých slovech, ale i o tom, jaká je americká kultura," dodává Fila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Stát zřejmě získá větší přehled o pracovní době strojvedoucích, senátoři novelu schválili

Stát zřejmě získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou ve středu beze změny schválil Senát. Musí ji ještě podepsat prezident. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Pokud by ho Senát zamítl nebo vrátil, návrh by skončil svoji legislativní pouť, protože minulé volební období Sněmovny již skončilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy