Babovřesky pomohly zvýšit tržby českých kin

Kultura ČTK Kultura, ČTK
25. 4. 2013 14:12
Návštěvnost kin v 1.čtvrtletí stoupla o 13 procent
Foto: babovresky.com

Praha - Návštěvnost tuzemských kin se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila o 13 procent, diváky přitáhl hlavně film Babovřesky.

Do biografů zavítalo 2,66 milionu diváků. Tržby kin, které se od letošního roku počítají podle nové metodiky, dosáhly 348 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).

"Za zvýšením návštěvnosti stojí jednoznačně Babovřesky," uvedl tajemník UFD Jaroslav Pecka. Film režiséra Zdeňka Trošky dosáhl od únorové premiéry návštěvnosti 570 tisíc lidí a utržil 78 milionů korun.

Na druhém místě žebříčku filmů za první kvartál letošního roku se umístil Nespoutaný Django s návštěvností 190 tisíc, třetí je Čtyřlístek. Čtveřice dětských hrdinů utržila celkem 22 milionů korun. Průměrná cena vstupenky, stanovená podle nové metodiky, dosáhla v březnu 129,50 korun.

Návštěvnost a tržby tuzemských kin loni zachránily filmové trháky v závěru roku. Nejen agent 007, upíří lovestory a tolkienovské fantasy přilákaly do kin 11,18 milionu diváků, tedy o čtyři procenta meziročně více. Tržby stouply o pět procent na 1,28 miliardy korun.

 

 

Právě se děje

před 33 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy