Chystá se třetí díl Narnie. Režie Michael Apted

Jitka Gráfová
27. 6. 2007 15:39
Režisér bondovky natočí Plavbu jitřního poutníka
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ačkoliv ještě není dotočen druhý díl Letopisů Narnie, na světě je jméno režiséra, který přivede na svět  trojku. Další díl fantasy série Letopisy Narnie s podtitulem Plavba jitřního poutníka  bude podle společnosti Walt Disney režírovat Michael Apted.

Šestašedesátiletý britský filmař má na kontě řadu stylově i žánrově odlišných filmů. Kromě slavného snímku Gorily v mlze natočil také psychologické drama Nell, za které si Jodie Fosterová vysloužila Oscara. Zhostil se také spíše průměrné bondovky Jeden svět nestačí a válečného snímku Enigma.

"Michael Apted je skvělým vypravěčem příběhů různých žánrů. Jsme nadšeni, že bude režírovat třetí díl Letopisů Narnie a věříme, propůjčí svou citlivost, filmařskou zkušenost a nadšení pro projekt," vysvětluje volbu Oren Aviv.

Třetí díl Letopisů by se měl začít natáčet v lednu roku 2008, světová premiéra je plánována na pak na 1. květen 2009. Edmund a Lucie se v něm opět vracejí do Narnie a s nimi i jejich zkažený bratranec Eustác, který se má právě ve třetím díle napravit.

Foto: Aktuálně.cz

V současné době je naplno rozběhnuté natáčení druhého dílu s podtitulem Princ Kaspian. Snímek o dětech v pohádkové říši vzniká dokonce od dubna i v Česku,  převážně v barrandovských ateliérech. Režisér Andrew Adamson má na svědomí i úvodní díl Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

"Rozpočet druhého dílu přesáhne 100 milionů dolarů, což je zhruba 2,2 miliardy korun, kromě České republiky se natáčí na Novém Zélandě nebo v Polsku," říká mluvčí ateliérů Tomáš Želazko.

V druhém dílu fantasy série C.S. Lewise se se čtyři malí sourozenci vracejí do Narnie, kde uplynulo tisíc let od jejich poslední návštěvy. Opět se tu setkávají s podivuhodnými stvořeními, ale hlavně pomáhají na královský trůn jeho právoplatnému dědici, mladému princi Kaspianovi.

Ve dvojce se představí Georgie Henleyová, Skandar Keynes, William Moseley a Anna Popplewellová. Kdo z nich se objeví i v třetím pokračování, zatím není jasné.

Před několika lety se v barrandovských ateliérech točil i první díl Narnie. V kinech celého světa pak utržil přes  647 milionů dolarů, v českých kinech ho zhlédlo 291 399 diváků.

Druhý díl by měla společnost Falcon uvést do českých kin 22. května 2008.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 44 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy