Narnie porazila Jacksonova opičáka

ČTK, RiK
3. 1. 2006 9:00
Los Angeles - Další kolo souboje o americké filmové diváky vyhrál o posledním víkendu roku snímek Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, který těsně porazil King Konga.
Aslan - panovník Narnie
Aslan - panovník Narnie | Foto: Falcon

O předcházejícím, vánočním víkendu naopak zvítězil stejně těsně příběh o gigantickém opičákovi.

Letopisy Narnie utržily 32,8 milionu dolarů, zatímco King Kong 31,6 milionu. O týden před tím naopak King Kong předstihl adaptaci románu C. S. Lewise o 1,6 milionu dolarů.

Od uvedení do kin diváci v Severní Americe za Letopisy Narnie zaplatili 224,8 milionu dolarů a za King Konga 174,3 milionu.

Na třetí příčku se dostal remake komedie Finty Dicka a Jane s Jimem Carreym a Téou Leoniovou (21 milionů dolarů). Následuje pokračování rodinné komedie Dvanáct do tuctu 2 se Stevem Martinem (19,3 milionu) a komedie Co je šeptem... s Jennifer Anistonovou (11,6) milionu.

Na devátém místě stále drží Harry Potter a Ohnivý pohár s 7,5 milionu dolarů, který za sedm týdnů v USA a Kanadě utržil již 277 milionů. První desítku uzavírá kontroverzní snímek Stevena Spielberga Mnichov s tržbami 6,1 milionu dolarů. Do plné distribuce však bude po celých USA uveden až 6. ledna.

Letopisy Narnie mají v českých kinech premiéru tento čtvrtek. Na Aktuálně pro vás chystáme profil autora a C. S. Lewise a recenzi filmu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy