Bond zemře, Bardemův padouch bude blond

Kultura Kultura
1. 8. 2012 7:42
V chystané bondovce Skyfall bude Craigovým protihráčem Silva v podání Javiera Bardema
Foto: cdn.imnotobsessed.com

Praha - Připravovanému thrilleru Skyfall, třetímu filmu s Danielem Craigem coby Jamesem Bondem, přibyl během olympijských her nový trailer.

Dvouminutová upoutávka je zajímavá mimo jiné tím, že se v ní poprvé objevuje hlavní záporná postava příběhu. Padouchem bude Raoul Sliva, jehož představuje španělský herec a držitel Oscara, třiačtyřicetiletý Javier Bardem (Goyovy přízraky, Láska za časů cholery, Tahle země není pro starý). V traileru se setkává se spoutaným Bondem a později vystoupí v přestrojení za britského policistu. Zároveň zde byl veřejnosti představen Ben Whishaw (Parfém: Příběh vraha, Beze mě: Šest tváří Boba Dylana) coby nový agent Q, Bondův zbrojař.

Z téhož traileru vyplývá, že agent 007 oficiálně „zemře" ve službě - jeho nadřízená M píše Jamesovo úmrtní oznámení. Lze usuzovat, že nový film bude obsahovat prvky ze závěru původní knihy Iana Fleminga  Žiješ jenom dvakrát.

Ve třiadvacátém filmu o Jamesi Bondovi budou kvůli úniku informací ohroženi všichni agenti MI6 nasazení do světových teroristických sítí. James Bond se bude muset postavit vážnému ohrožení celé vyšetřovací služby a během toho zjistí znepokojivé informace o samotné M.

Podle vyjádření Craiga i Bardema bude Raoul Silva „více než padouch" a bude s Bondem spojen „velmi speciálním poutem".   

Skyfall bude mít celosvětovou premiéru 26. října 2012, v den padesátého výročí bondovské premiéry ve filmu Dr. No.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy