Bond zemře, Bardemův padouch bude blond

Kultura Kultura
1. 8. 2012 7:42
V chystané bondovce Skyfall bude Craigovým protihráčem Silva v podání Javiera Bardema
Foto: cdn.imnotobsessed.com

Praha - Připravovanému thrilleru Skyfall, třetímu filmu s Danielem Craigem coby Jamesem Bondem, přibyl během olympijských her nový trailer.

Dvouminutová upoutávka je zajímavá mimo jiné tím, že se v ní poprvé objevuje hlavní záporná postava příběhu. Padouchem bude Raoul Sliva, jehož představuje španělský herec a držitel Oscara, třiačtyřicetiletý Javier Bardem (Goyovy přízraky, Láska za časů cholery, Tahle země není pro starý). V traileru se setkává se spoutaným Bondem a později vystoupí v přestrojení za britského policistu. Zároveň zde byl veřejnosti představen Ben Whishaw (Parfém: Příběh vraha, Beze mě: Šest tváří Boba Dylana) coby nový agent Q, Bondův zbrojař.

Z téhož traileru vyplývá, že agent 007 oficiálně „zemře" ve službě - jeho nadřízená M píše Jamesovo úmrtní oznámení. Lze usuzovat, že nový film bude obsahovat prvky ze závěru původní knihy Iana Fleminga  Žiješ jenom dvakrát.

Ve třiadvacátém filmu o Jamesi Bondovi budou kvůli úniku informací ohroženi všichni agenti MI6 nasazení do světových teroristických sítí. James Bond se bude muset postavit vážnému ohrožení celé vyšetřovací služby a během toho zjistí znepokojivé informace o samotné M.

Podle vyjádření Craiga i Bardema bude Raoul Silva „více než padouch" a bude s Bondem spojen „velmi speciálním poutem".   

Skyfall bude mít celosvětovou premiéru 26. října 2012, v den padesátého výročí bondovské premiéry ve filmu Dr. No.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy