Bond zemře, Bardemův padouch bude blond

Kultura Kultura
1. 8. 2012 7:42
V chystané bondovce Skyfall bude Craigovým protihráčem Silva v podání Javiera Bardema
Foto: cdn.imnotobsessed.com

Praha - Připravovanému thrilleru Skyfall, třetímu filmu s Danielem Craigem coby Jamesem Bondem, přibyl během olympijských her nový trailer.

Dvouminutová upoutávka je zajímavá mimo jiné tím, že se v ní poprvé objevuje hlavní záporná postava příběhu. Padouchem bude Raoul Sliva, jehož představuje španělský herec a držitel Oscara, třiačtyřicetiletý Javier Bardem (Goyovy přízraky, Láska za časů cholery, Tahle země není pro starý). V traileru se setkává se spoutaným Bondem a později vystoupí v přestrojení za britského policistu. Zároveň zde byl veřejnosti představen Ben Whishaw (Parfém: Příběh vraha, Beze mě: Šest tváří Boba Dylana) coby nový agent Q, Bondův zbrojař.

Z téhož traileru vyplývá, že agent 007 oficiálně „zemře" ve službě - jeho nadřízená M píše Jamesovo úmrtní oznámení. Lze usuzovat, že nový film bude obsahovat prvky ze závěru původní knihy Iana Fleminga  Žiješ jenom dvakrát.

Ve třiadvacátém filmu o Jamesi Bondovi budou kvůli úniku informací ohroženi všichni agenti MI6 nasazení do světových teroristických sítí. James Bond se bude muset postavit vážnému ohrožení celé vyšetřovací služby a během toho zjistí znepokojivé informace o samotné M.

Podle vyjádření Craiga i Bardema bude Raoul Silva „více než padouch" a bude s Bondem spojen „velmi speciálním poutem".   

Skyfall bude mít celosvětovou premiéru 26. října 2012, v den padesátého výročí bondovské premiéry ve filmu Dr. No.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 37 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy