Budeme potřebovat odposlech do bytu. HBO vydala plnohodnotný trailer z Bez vědomí

Kultura Kultura
21. 10. 2019 10:33
Po 12 letech se z londýnského exilu vracejí domů do Československa manželé Marie a Viktor. Protagonisté nového špionážního seriálu HBO Bez vědomí přijíždějí do stále ještě totalitní společnosti krátce před revolučními událostmi roku 1989 a Viktor mizí. Aby ho Marie našla, musí se ponořit do světa zpravodajských služeb.
Bez vědomí bude mít premiéru 17. listopadu. | Video: HBO

Ze seriálu, který měl premiéry na festivalech v Karlových Varech a Torontu, HBO toto pondělí vydala plnohodnotný dvouminutový trailer. Bez vědomí, jejž podle scénáře debutujícího Ondřeje Gabriela natočil Ivan Zachariáš, bude pro veřejnost uvedeno 17. listopadu. Na internetové platformě HBO GO firma zpřístupní všech šest epizod naráz.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy