Eric Serra, autor hudby k Pátému elementu, bude hlavní hvězdou festivalu Soundtrack Poděbrady 2018

Hana Slívová Hana Slívová
7. 12. 2017 7:00
Ústředním tématem druhého ročníku festivalu Soundtrack Poděbrady, který letos přivítal kapelu Lucii nebo projekt Jana P. Muchova, bude filmová hudba. Prvními hosty jsou francouzský skladatel Eric Serra a český skladatel Ondřej Soukup. Festival se koná 31. 8. - 1. 9. 2018.
Eric Serra.
Eric Serra. | Foto: Soundtrack Poděbrady

Hlavní hvězdou druhé ročníku Soundtrack Poděbrady 2018 bude na přelomu srpna a září Eric Serra, dvorní skladatel francouzského režiséra Luca Bessona, jenž natočil Pátý element, Magickou hlubinu nebo Brutální Nikitu.

Kromě těchto a dalších Bessonových filmů složil Serra hudbu například i k bondovce Zlaté oko. V Česku jeho melodie zazní naživo poprvé, doplní je světelná show. 

Páteční večer 31. srpna bude patřit Ondřeji Soukupovi, majiteli Českého lva za hudbu ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět. 

Kromě hudby z těchto filmů zazní v doprovodu symfonického orchestru skladby z jeho nejslavnějších titulů - Oscarem oceněného Kolji, Vratných lahví, Requiem pro panenku či Akumulátoru 1.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy