reklama
 
 

Ricky Gervais rozbije mýty o nadpřirozenu. Se stand-upem poprvé vystoupí v Praze

5. 8. 2019 11:07
Britský herec a komik Ricky Gervais se svou stand-up show nazvanou Supernature poprvé přijede do Česka. V pondělí dopoledne to oznámila pořadatelská agentura Live Nation, podle níž Gervais vystoupí 10. listopadu v pražském Kongresovém centru. Vstupenky v cenách 1390 až 1790 korun budou v prodeji od tohoto pátku.

Osmapadesátiletý Gervais začínal jako zpěvák, proslul začátkem tisíciletí rolí nevyzpytatelného a trapného manažera Davida Brenta v televizním seriálu BBC nazvaném The Office. V Česku byl znám pod názvem Kancl, který pak Česká televize využila také pro lokalizovanou verzi s Václavem Koptou v hlavní roli.

K postavě manažera firmy Wernham Hogg se Ricky Gervais před třemi lety vrátil v samostatném filmu jménem David Brent: Life on the Road, kromě toho také účinkoval v seriálu Derek z prostředí domova pro seniory nebo ve snímku Special Correspondents. V něm jako rozhlasový technik pomáhá kolegovi falšovat reportáže z údajné války v Ekvádoru, které ve skutečnosti natáčejí v místní kavárně.

Stand-up komedii se Gervais věnuje od konce 90. letech. Získal sedm britských cen Bafta, dvě americké televizní Emmy a tři filmové Zlaté glóby.

Předávání těchto sošek, které uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, také Gervais čtyřikrát moderoval, naposledy v roce 2016. Tehdy se mu podařilo část obecenstva a hollywoodské smetánky urazit větami jako "Zlatý glóbus je jen kus kovu, který vám chtějí dát staří pomatení novináři, aby si s vámi mohli vyfotit selfie".

Dnes Gervais druhým rokem vysílá podcast nazvaný Deadly Sirius v americkém rádiu Sirius XM. Letos v březnu na Netflixu uvedl první řadu seriálu After Life vyprávějícího o regionálním novináři, který se snaží přerovnat život poté, co mu manželka zemřela na rakovinu. Momentálně Gervais pracuje na druhé řadě.

Se show nazvanou Supernature již vystoupil v USA a Velké Británii. V dubnu uvedl, že práva na ni koupila streamovací videotéka Netflix. Tam se zřejmě dříve či později objeví záznam některého Gervaisova vystoupení.

Podobně Netflix letos zaznamenal Gervaisovo vystoupení jménem Humanity, které britský deník Telegraph označil za komikův "celistvý a chytrý comeback" a list Guardian napsal, že šlo o Gervaisův dosud nejlepší stand-up.

Nová show Supernature podle Guardianu trvá zhruba 70 minut a Gervais v ní mimo jiné žertuje o tom, co všechno a proč se kvůli politické korektnosti nesmí říkat.

"To radši budu pozorovat Louise C.K., jak masturbuje," řekne prý v jednu chvíli Gervais v narážce na svého amerického kolegu, jehož kariéru v éře hnutí #MeToo výrazně zbrzdilo nařčení, že masturboval před několika ženami. V jiné části své show Gervais žertuje o tom, jak Číňané špatně vyslovují anglická slova.

Podle deníku Wales Online si Gervais v Supernature postupně utahuje ze všeho od HIV po adopci. "Pokud jste na to citliví, neměli byste chodit," radí velšský list, podle nějž se Gervais v aktuálním stand-upu sice zabývá rozbíjením mýtů o nadpřirozenu, také ale vzpomíná na dětství nebo nedávné návštěvy v posilovně či u lékaře.

"Je to mnohem méně učesané představení, jako sedět s Gervaisem v místní hospodě," konstatuje pochvalně recenzent Wales Online.

V talkshow Stephena Colberta vysvětluje Ricky Gervais, proč má raději psy než bohy. | Video: The Late Show with Stephen Colbert

autor: Kultura | 5. 8. 2019 11:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama