Blíží se comeback skupiny ABBA?

ČTK, Hej
7. 12. 2005 11:00
Stockholm - Zpěvačka Annifrid Lyngstadová, známá jako Frida, by ráda svou někdejší skupinu viděla zase pohromadě.

Frida toto přání vyslovila v rozhovoru, který poskytla tisku k souhrnnému vydání svých sólových nahrávek. Doslova řekla: "V posledních letech cítím, že by zase bylo hezké sejít se a podniknout něco společně." Po 23 letech od rozpadu ABBY je toto prohlášení vůbec prvním, v němž se některý z bývalých členů skupiny pozitivně vyslovil k možnosti jejího znovuzrození.

Není jisté, jestli Fredino přání bude vyslyšeno. Jiný člen skupiny, Björn Ulvaeus ale v rozhovoru pro britská média řekl, že návrat nepřipadá v úvahu. Řekl BBC, že nikdo už nemá zapotřebí "dojit víc peněz ze skupiny ABBA". ABBA již v celém světě prodala přes 100 milionů desek.

Skupina ABBA comeback zvažovala už před několika lety v souvislosti s blíže neurčenou velmi výhodnou finanční nabídkou za společné vystoupení. Dosud posledním jejím počinem je nové vydání kompletu všech studiových nahrávek na devíti CD a všech videoklipů na dvou DVD.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy