VIDEO Čtyři rady pro Abramse, aby nezkazil Epizodu VII

Kultura Kultura
29. 9. 2013 19:11
Podívejte se na animované video, v němž kolega radí Abramsovi, jak natočit skvělé Hvězdné války
Jak dopadne Epizoda VII?
Jak dopadne Epizoda VII? | Foto: Aktuálně.cz

Praha - J.J. Abrams své režisérské kvality již prokázal Star Trekem, ale přesto panují obavy nad tím, jak uchopí Epizodu VII sci-fi ságy Hvězdné války.

Prescott Harvey, asistent produkce u filmu Mission: Impossible III (Abramsův režisérský debut), natočil krátké animované video, které obsahuje čtyři rady. Harvey se v několika jednoduchých pravidlech snaží režisérovi říci, co udělat, aby Star Wars byly opět skvělé. Roky přemýšlel, proč je nová trilogie o tolik horší než stará. Diskutoval s přáteli, četl online diskuse, až se zrodil nápad natočit video, kde by poznatky shrnul.

Bude se režisér J. J. Abrams radami řídit?
Bude se režisér J. J. Abrams radami řídit? | Foto: Aktuálně.cz

Pravidlo č. 1: Star Wars se neodehrávají ve městech, senátu nebo knihovně, ale daleko od civilizace na hranicích světů.

Pravidlo č. 2: Budoucnost je stará. Krása Star Wars nespočívá v novosti nebo čistotě, ale špinavosti, opotřebovanosti co se týká vesmírných lodí, robotů atp.

Pravidlo č. 3: Síla je záhadná. Podle Harveyho diváci vždy nepotřebují vysvětlit a analyzovat, co přesně Síla je. Podle něj je působivá proto, že je kolem ní aura magického neznáma.

Pravidlo č. 4: Hvězdné války nejsou roztomilé. Autor videa režisérovi připomíná, že svět Star Wars je nebezpečné místo, kde vám můžou useknout ruku, když přijdete do špatného baru. Univerzum by podle něj nemělo být rozkošné, bláznivé či dětinské, což demonstruje animacemi Jar-Jar Binkse a Jabby Hutta. Poslední pravidlo končí scénkou, kdy Han Solo, který se nápadně podobá Abramsovi, ustřelí Jar-Jarovi hlavu a voice-over říká, že Han vždy střílí první.

Epizoda VII by měla do kin dorazit v roce 2015 a aktuálně se jedná o tom, zda se bude točit na IMAX kamery.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 46 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy