VIDEO Čtyři rady pro Abramse, aby nezkazil Epizodu VII

Kultura Kultura
29. 9. 2013 19:11
Podívejte se na animované video, v němž kolega radí Abramsovi, jak natočit skvělé Hvězdné války
Jak dopadne Epizoda VII?
Jak dopadne Epizoda VII? | Foto: Aktuálně.cz

Praha - J.J. Abrams své režisérské kvality již prokázal Star Trekem, ale přesto panují obavy nad tím, jak uchopí Epizodu VII sci-fi ságy Hvězdné války.

Prescott Harvey, asistent produkce u filmu Mission: Impossible III (Abramsův režisérský debut), natočil krátké animované video, které obsahuje čtyři rady. Harvey se v několika jednoduchých pravidlech snaží režisérovi říci, co udělat, aby Star Wars byly opět skvělé. Roky přemýšlel, proč je nová trilogie o tolik horší než stará. Diskutoval s přáteli, četl online diskuse, až se zrodil nápad natočit video, kde by poznatky shrnul.

Bude se režisér J. J. Abrams radami řídit?
Bude se režisér J. J. Abrams radami řídit? | Foto: Aktuálně.cz

Pravidlo č. 1: Star Wars se neodehrávají ve městech, senátu nebo knihovně, ale daleko od civilizace na hranicích světů.

Pravidlo č. 2: Budoucnost je stará. Krása Star Wars nespočívá v novosti nebo čistotě, ale špinavosti, opotřebovanosti co se týká vesmírných lodí, robotů atp.

Pravidlo č. 3: Síla je záhadná. Podle Harveyho diváci vždy nepotřebují vysvětlit a analyzovat, co přesně Síla je. Podle něj je působivá proto, že je kolem ní aura magického neznáma.

Pravidlo č. 4: Hvězdné války nejsou roztomilé. Autor videa režisérovi připomíná, že svět Star Wars je nebezpečné místo, kde vám můžou useknout ruku, když přijdete do špatného baru. Univerzum by podle něj nemělo být rozkošné, bláznivé či dětinské, což demonstruje animacemi Jar-Jar Binkse a Jabby Hutta. Poslední pravidlo končí scénkou, kdy Han Solo, který se nápadně podobá Abramsovi, ustřelí Jar-Jarovi hlavu a voice-over říká, že Han vždy střílí první.

Epizoda VII by měla do kin dorazit v roce 2015 a aktuálně se jedná o tom, zda se bude točit na IMAX kamery.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy