V CBGB se narodil punk. Teď se dostane do filmu

Kultura Kultura
16. 5. 2012 13:26
Hilly Kristala si zahraje Alan Rickman
Foto: Reuters

Praha - Country BlueGrass and Blues and Other Music For Uplifting Gormandizers, známější pod zkratkou CBGB byl název nočního klubu v New Yorku založeného v roce 1973 americkým hudebníkem Hilly Kristalem. Navzdory názvu si do klubu našli cestu hudebníci z úplně jiných žánrů než blues nebo bluegrass.

Až do roku 2006 byl klub synonymem punku, do 80. let bylo součástí komplexu i nahrávací studio. Svůj první koncert zde měla například kapela Ramones, ale začínaly tu například i novovlnní Talking Heads, Television nebo Patti Smith. Právě zde se měl podle legend zrodit hudební žánr punkrock. Na kapely měl zakladatel klubu jedinou podmínku: musely hrát pouze své původní písně. Klub byl uzavřen kvůli sporům o nájem a sám Kristal o rok později zemřel na rakovinu plic.

Hillyho nyní ztělesní charismatický britský herec Alan Rickman, představitel Hanse Grubera, padoucha z první Smrtonosné pasti, ďábelského Nottinghama v Robinu Hoodovi: Králi zbojníků nebo Severuse Snapea z filmů o Harry Potterovi.

S natáčením filmu „CBGB" se začne v letošním červnu. Režírovat jej bude Randal Miller, který již s Rickmanem spolupracoval na filmech Bezcenný syn a Víno roku. Scénář napíše Jody Savin.            

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy