V CBGB se narodil punk. Teď se dostane do filmu

Kultura Kultura
16. 5. 2012 13:26
Hilly Kristala si zahraje Alan Rickman
Foto: Reuters

Praha - Country BlueGrass and Blues and Other Music For Uplifting Gormandizers, známější pod zkratkou CBGB byl název nočního klubu v New Yorku založeného v roce 1973 americkým hudebníkem Hilly Kristalem. Navzdory názvu si do klubu našli cestu hudebníci z úplně jiných žánrů než blues nebo bluegrass.

Až do roku 2006 byl klub synonymem punku, do 80. let bylo součástí komplexu i nahrávací studio. Svůj první koncert zde měla například kapela Ramones, ale začínaly tu například i novovlnní Talking Heads, Television nebo Patti Smith. Právě zde se měl podle legend zrodit hudební žánr punkrock. Na kapely měl zakladatel klubu jedinou podmínku: musely hrát pouze své původní písně. Klub byl uzavřen kvůli sporům o nájem a sám Kristal o rok později zemřel na rakovinu plic.

Hillyho nyní ztělesní charismatický britský herec Alan Rickman, představitel Hanse Grubera, padoucha z první Smrtonosné pasti, ďábelského Nottinghama v Robinu Hoodovi: Králi zbojníků nebo Severuse Snapea z filmů o Harry Potterovi.

S natáčením filmu „CBGB" se začne v letošním červnu. Režírovat jej bude Randal Miller, který již s Rickmanem spolupracoval na filmech Bezcenný syn a Víno roku. Scénář napíše Jody Savin.            

Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy