Patti Smith napíše film podle svých ceněných vzpomínek

Kultura ČTK Kultura, ČTK
16. 8. 2011 23:32
V knize vzpomíná na přátelství s Robertem Mapplethorpem
Foto: Reuters

Los Angeles - Vzpomínky americké zpěvačky a hudebnice Patti Smithové Just Kids budou zfilmovány a sama Smithová bude podle amerického listu Variety psát scénář. Pomáhat jí při tom bude autor scénářů John Logan (filmy Gladiátor, Letec), který dostal za svoje divadelní dílo Červený, o životě malíře Marka Rothkoa, ocenění Tony.

V knize Just Kids popisuje rocková legenda vzpomínky na svoje dlouholeté přátelství a vztah s americkým portrétním fotografem a vizuálním umělcem Robertem Mapplethorpem. Knihu kladně hodnotili kritici a v loňském roce získala ocenění National Book Award, po Pulitzerově ceně nejrenomovanější literární ocenění ve Spojených státech.¨

Smithová a Mapplethorpe se poznali v roce 1967 v New Yorku. Oba se v následujících letech vypracovali až na uznávané umělce.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy