Mimořádná zpráva

TV tipy na celý týden: Zelená míle nebo Letec

Kultura Kultura
4. 8. 2012 7:19
Tipy na kvalitní filmy z programů všech televizí
Drama Černobílý svět
Drama Černobílý svět | Foto: Falcon

Jaký kvalitní film si pustit v televizi od soboty 4. července do čtvrtka 9. července?

Sobota - Star Wars: Epizoda V - Impérim vrací úder

Ve 20:20 vysílá Nova kultovní díl se ságy Star Wars s podtitulem Impérium vrací úder (1980). Nastaly temné časy pro Povstání. I přes to, že Hvězda smrti byla zničena, imperiální jednotky vyhnaly Rebely z jejich tajné základny a pronásledovaly je po celé Galaxii. Aby se vyhnula střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedená Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Imperátorův pobočník Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru.

Neděle - Zelená míle

Nenechte si ve dvacet hodin na Prima Family ujít Zelenou míli (1999). Podle předlohy Stephena Kinga natočil Frank Darabont vynikající drama, které bylo nominováno na čtyři Oscary. Kolem roku 1935 v Louisianě, mladý Paul (Tom Hanks) pracuje jako dozorce ve vězení pro těžké zločince, kteří jsou odsud posíláni na smrt. Paul není jen zaměstnancem, ale bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. Setkává se například Johnem, který je obviněn z vraždy dvou dětí. Nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí spát potmě by byl schopen tak hrůzného činu.

Pondělí - Ondine

V 11:30 hodin vysílá HBO irské romantické drama Ondine (2009) s Colinem Farrellem v hlavní roli. Kamil Fila ve své recenzi píše: "Film se pohybuje velmi důmyslně na hranici několika žánrů a nechává je navzájem se obohacovat. Jako pohádka nebo fantasy zasazená do velmi realistického rámce patrně promlouvá k cílovému publiku asi nejlépe. Onou cílovkou jsou romanticky založené ženy, jimž je trochu trapně z Daniele Steelové a spol. a potřebují ke snění více smutku."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Úterý - Letec

V 15:15 na Film+ si nenechte ujít drama Letec (2004) režiséra Martina Scorseseho, v němž exceluje Leonardo DiCaprio v hlavní roli. Snímek získal pět Oscarů a pět nominací. Film vypráví o Howardu Hughesovi, leteckému průkopníkovi, režisérovi a ropném magnátovi v jedné osobě. Letec sleduje období, kdy natáčel své filmy, testoval letadla vlastní výroby a proháněl hollywoodské krásky Katharine Hepburn (Cate Blanchett), Avu Gardner (Kate Beckinsale) a Jean Harlow (Gwen Stefani).

Středa - Černobílý svět

V 14:15 vysílá HBO drama Černobílý svět (2011) podle stejnojmenné knižní předlohy. Eugenia "Skeeter" Phelanová (Emma Stone) právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.

Foto: Aktuálně.cz

Čtvrtek - Králova řeč

Loňského držitele Oscara na Nejlepší film vysílá v 16:10 HBO. Britské drama Králova řeč (2010) Toma Hoopera nabízí skvělé herecké výkony Colina Firtha v roli koktavého krále a Geoffreyho Rushe, který hraje jeho jazykového terapeuta.

V recenzi pro Aktuálně.cz Kamil Fila napsal: "Králova řeč nabývá svého účinku podobně jako jiný oscarový snímek Fighter; tím, že zapojíte do estetického zážitku vědomosti o tvůrcích. Nemá cenu se posmívat, že cílem snímku je, abyste byli dojatí, protože něco ryzím způsobem dojemného v něm opravdu je."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co nabídne tv program?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy