Cirque de Soleil přiváží moderní artistický cirkus

Kultura Kultura
25. 5. 2012 15:48
V pražské O2 Areně představí radostnou show Alegría
Cirque de Soleil
Cirque de Soleil | Foto: Reuters

Praha - V pražské O2 Areně ode dneška hostuje moderní cirkus Cirque du Soleil. V sérii pěti vystoupení probíhajících od pátku do neděle artisté představí pompézní mnohotematickou show Alegría, tradičně podpořenou světelnou a zvukovou technikou srovnatelnou s hudebními celebritami.

„Alegría je nálada, stav mysli. Představení, jehož překlad ze španělštiny zní radost, má mnoho témat. Moc a její předávání v průběhu dějin, vývoj od starověkých monarchií k moderní demokracii, mládí nebo stáří - ve všech těchto kontextech se postavy Alegríi pohybují," charakterizuje vystoupení artistická skupina na svém webu.

Foto: Jan Langer

Vzájemně se v něm mají potkávat královští hlupáci, zpěváci, žebráci, klauni nebo staří aristokrati. Spíše než o ucelený všeobjímající příběh tady jde ale především o artistické výkony jednotlivců, sladěné do velkolepé show moderního cirkusového umění.

Soubor, který dorazil do Prahy, se skládá z 55 členů a ti se postupně na pódiu vystřídají během sólových i skupinových čísel.

Cirque de Soleil původně byla skupina zhruba pouličních artistů. Už v jejich začátcích v polovině osmdesátých let se však kolem nich vytvořila mezinárodní organizace se sídlem v Québecu zajišťující různá artistická vystoupení. Nyní v jejích řadách působí na pět tisíc zaměstnanců a více než dvanáct set artistů z téměř padesáti zemí.

Jedna z jejich show například přivedla zpátky na pódia skladby legendárního popového zpěváka Michaela Jacksona.

Vystoupení artistického cirkusu už v globálu vidělo přes deset milionů lidí. Řady diváků lze rozšířit za 1 290 až 1 590 korun, což je cenové rozmezí vstupenek na vystoupení. Ty jsou k dispozici v distribuční síti Ticketportal.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navštivte i jiný cirkus v ČR.

 

Právě se děje

Další zprávy