This Town Needs Guns vytasí své kolty poprvé v Praze

Kultura Kultura
14. 5. 2012 17:42
Ostřílení hoši z This Town Needs Guns jedou do Chapeau Rouge
Britská math-popová kapela This Town Needs Guns
Britská math-popová kapela This Town Needs Guns | Foto: This Town Needs Guns

Praha - Ostřílení hoši z This Town Needs Guns zavítají v rámci svého evropského turné také do Prahy. Kapela se českému publiku představí vůbec poprvé a s sebou přiveze také nové, zatím bezejmenné album. 15.května to bude ve sklepení pražského klubu Chapeau Rouge vonět střelným prachem.

This Town Needs Guns (TTNG) se dali dohromady v univerzitním městě Oxford koncem roku 2004. Z počátku to nebrali nějak vážně a tak první větší úspěch přišel až v roce 2006 společně s jejich turné po ostrovech. První eponymní album vyšlo v roce 2008 a obsahuje osm písní v čele s hitem 26 Is Dancier Than 4.

Druhé album z roku 2009 pojmenované Animals (co skladba, to jméno jednoho zvířete) bylo přijato vřele jak na domácí půdě, tak ve světě. To nakoplo TTNG k světovému turné a intenzivnímu koncertování, které trvalo s pauzami celé tři roky. Kapela hrála na festivalech jako SXSW Music 2010(US), Soundwave 2011(AU) nebo Arabaki Fest (JAP). O spřízněnosti se zvířaty vypovídá i split CD s Cats and Cats and Cats, kteří se v Praze představili v únoru.

TTNG ve své muzice propojují rytmicky a kytarově složité postupy math-rocku s výrazným, čistým a  melodickým zpěvěm, což je kombinace označovaná také jako math-pop. Hudebně jsou TTNG spřízněni s kultovními kapelami jako Maps & Atlases, American Football nebo Cap'n Jazz.

Začátek je v Chapeau Rouge ve 20:00, koncert zahájí předkapela Steakhouse Orchestra.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy