Survival od Muse bude oficiální písní olympijských her

Kultura Kultura
28. 6. 2012 16:55
Muse vyjadřují odhodlání zvítězit. Zahrají i v Praze
Foto: Profimédia

Londýn - Rocková kapela Muse pronikla i do sportovního světa. Jejich skladba Survival z chystaného alba The 2nd Law byla zvolena za oficiální píseň letošních olympijských her v Londýně. Song zazní vždy při nástupu atletů na stadión a před udělováním medailí.

Frontman britského rockového tria a autor písně Matthew Bellamy má z výbětu radost. „Je velká čest, že byl náš song vybrán za tak významnou součást olympiády 2012 v Londýně," prohlásil Bellamy, který ve své kapele působí také jako zpěvák, kytarista a také pianista. „Napsal jsem tu píseň, když jsem myslel na hry, vyjadřuje odhodlání zvítězit."

Píseň byla následovně po oznámení rozhodnutí olympijské komise poprvé přehrána ve středu v noci na BBC Radio 1.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Muse zamíří i do Prahy

Muse zahraje 22. listopadu v pražské O2 areně. Skupina vyjede na světové turné krátce po vydání zmíněného alba The 2nd Law, které je naplánováno na 17. září. Vstupenky na koncert jsou k dispozici za 1290 korun, předchozí internetová rezervace je možná.

Foto: Aktuálně.cz

Muse, kteří hledají inspiraci ve vážné hudbě, ale i u hudebních ikon, jako jsou U2, Radiohead, Queen nebo David Bowie, kombinují táhlé patetické melodie s ostrými metalovými riffy a zběsilým tempem bicích. Charakteristický zvuk kapely dotváří vypjatý vokál frontmana Mathewa Bellamyho.

V České republice již Muse vystoupili v roce 2010 na festivalu Rock For People. Jejich show tehdy patřila k vrcholům celého festivalu.

Skupina Muse vznikla v roce 1994 v britském Teignmouthu, kde se dali dohromady zpěvák, kytarista a klávesista Matthew Bellamy s baskytaristou Christopherem Wolstenholmenem a bubeníkem Dominikem Howardem. Debutové album Showbiz vyšlo v roce 1999. Kapela dosud dvakrát obdržela prestižní hudební ocenění Brit Awards a také Grammy.

 

Právě se děje

Další zprávy