Stmívání táhne Američany do kin, úsvit nedohnal měsíc

Kultura Kultura
19. 11. 2012 18:01
Twilight sága: Rozbřesk - 2.část má v kapse americká kina
Foto: Bontonfilm

Praha - Fenomén Twilight ságy potvrdil svoji sílu hned i na „začátku konce". Druhý díl adaptace její poslední knihy - Rozbřesku v režii Billa Condona v USA zažil šestý nejvýnosnější úvodní den všech dob. Jen za něj se filmu podařilo získat zhruba 71,2 miliónů dolarů, což je ovšem stále klesající tendence oproti Rozbřesku 1 (71,6 miliónů) a především druhému dílu s názvem Nový měsíc (72, 7 miliónů). Za celý víkend ovšem vydržel závěr paranormální romance na prvním místě a celkově vydělal 141, 3 miliónů dolarů.

Čtěte také
Recenze: Utržené hlavy dávají Stmívání náležitý rytmus

Popularita Twilight ságy srazila na druhé místo třiadvacátý snímek o Jamesi Bondovi - Skyfall od Sama Mendese, který sice nemá na upíry a vlkodlaky, ale jen samotní Američané do budoucích dobrodružství 007 diváci investovali 161, 3 miliónů. Celosvětově pak zisky překonávají sumu 669 miliónů dolarů.

Sféru omezené distribuce v jedenácti kinech opustil Lincoln, Spielbergův historický epos a američtí diváci příběh svého významného prezidenta vynesli na nejvyšší možnou pozici hned po Belle, Edwardovi a Bondovi. Třetí místo znamená pro Lincolna celkovou sumu 22,42 miliónů.

Jiný hrdina, kreslený Raubíř Ralf z videoher ve svém třetím týdnu spadl na čtvrté místo. I když ho v oblibě nahrazují populárnější postavy, 121,48 miliónů dolarů představuje nemálo čtvrťáku pro jeho hernu - společnost Disney. Na rozdíl od jiného animovaného šampióna, Hotelu Transylvánie, není sequel ještě jistý, nicméně s ním můžeme předběžně počítat. Jeho režisér Rich Moore má údajně nápady, jak by mohl videoherní postav dosadit do modernějšího prostředí a zkoumat s nimi například hraní doma a olineovky.

Na pátém místě prozatím přistál Let (Flight) od Roberta Zemeckise s pilotem Denzelem Washingtonem a skromnější částkou 61,33 milióny.      

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

Další zprávy