Star Trek na cestě do temnoty porazil Iron Mana 3

Kultura Kultura
20. 5. 2013 14:16
Film J.J. Abramse Star Trek: Do temnoty zvítězil v amerických kinech
Benedict Cumberbatch v kapitánském křesle
Benedict Cumberbatch v kapitánském křesle | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Posádka lodi Enterpise předvídatelně přilákala do amerických kin spoustu zájemců o nové vesmírné dobrodružství ve světě Star Treku a zvítězila v návštěvnosti. Star Trek: Do temnoty je v sérii již druhým filmem J. J. Abramse a možná i posledním, než se režisér začne náplně věnovat pokračování Star Wars.

Sci-fi film za první víkend v USA vydělal 84,09 miliónů dolarů, což ale nestačí na Top 12 nejúspěšnějších startů v historii. Hollywood samozřejmě očekával více, neboť už první Abramsův startrekový film v roce 2009 během prvního víkendu v kinech vydělal 75 milionů dolarů.

V novém příběhu z 23. století se kapitán Kirk (Chris Pine) dopustí přehmatu při záchraně primitivních mimozemšťanů a svého prvního důstojníka Spocka (Zachary Quinto). Vzápětí velení nad Enterprise převezme admirál Pike (Bruce Greenwood), Kirk se stane jeho zástupcem, zatímco Spock je převelen na jinou loď Hvězdné flotily.

Foto: Aktuálně.cz

Vzápětí proběhnou na Zemi hned dva teroristické útoky, za nimiž stojí tajemný John Harrison (Benedict Cumberbatch), jehož je Kirk kvůli osobní mstě rozhodnut zatknout. Jak se však ukazuje, Harrison má důvod nenávidět Hvězdnou flotilu kvůli spiknutí, s nímž má co dočinění také admirál Alexander Marcus (Peter Weller), jehož dcera Carol (Alice Eve) se připojí k posádce Enterprise.    

Star Trek: Do temnoty se v českých kinech objeví 6. června.

Jiný druh akce a souboje se superteroristy předvádí již po třetí týden Iron Man 3 od Shanea Blacka. Tony Stark zachraňuje svět za 337,07 miliónů.

Baz Luhrmann obhajující svou verzi Velkého Gatsbyho drží třetí místo. Je jen příhodné, že opulentní životní styl titulního hrdiny v podání Leonarda DiCapria vydělává vysokou sumu, konkrétně 90,15 miliónů dolarů.

V pořadí si pohoršila černá komedie Krev a pot od Michaela Baye. Herecká spolupráce Marka Wahlberga, Dwayna Johnsona a Tonyho Shalhouba  získala 46, 57 miliónů.

Nejvyšší pětici uzavírá trvale úspěšný animovaný film. Za dobrodružství s rodinkou Croodsových od Chrise Sanderse a Kirka DeMiccoa  po devíti týdnech utratili diváci 176, 75 miliónů dolarů. Společnost DreamWorks již chystá sequel i televizní seriál. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy