Star Trek na cestě do temnoty porazil Iron Mana 3

Kultura Kultura
20. 5. 2013 14:16
Film J.J. Abramse Star Trek: Do temnoty zvítězil v amerických kinech
Benedict Cumberbatch v kapitánském křesle
Benedict Cumberbatch v kapitánském křesle | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Posádka lodi Enterpise předvídatelně přilákala do amerických kin spoustu zájemců o nové vesmírné dobrodružství ve světě Star Treku a zvítězila v návštěvnosti. Star Trek: Do temnoty je v sérii již druhým filmem J. J. Abramse a možná i posledním, než se režisér začne náplně věnovat pokračování Star Wars.

Sci-fi film za první víkend v USA vydělal 84,09 miliónů dolarů, což ale nestačí na Top 12 nejúspěšnějších startů v historii. Hollywood samozřejmě očekával více, neboť už první Abramsův startrekový film v roce 2009 během prvního víkendu v kinech vydělal 75 milionů dolarů.

V novém příběhu z 23. století se kapitán Kirk (Chris Pine) dopustí přehmatu při záchraně primitivních mimozemšťanů a svého prvního důstojníka Spocka (Zachary Quinto). Vzápětí velení nad Enterprise převezme admirál Pike (Bruce Greenwood), Kirk se stane jeho zástupcem, zatímco Spock je převelen na jinou loď Hvězdné flotily.

Foto: Aktuálně.cz

Vzápětí proběhnou na Zemi hned dva teroristické útoky, za nimiž stojí tajemný John Harrison (Benedict Cumberbatch), jehož je Kirk kvůli osobní mstě rozhodnut zatknout. Jak se však ukazuje, Harrison má důvod nenávidět Hvězdnou flotilu kvůli spiknutí, s nímž má co dočinění také admirál Alexander Marcus (Peter Weller), jehož dcera Carol (Alice Eve) se připojí k posádce Enterprise.    

Star Trek: Do temnoty se v českých kinech objeví 6. června.

Jiný druh akce a souboje se superteroristy předvádí již po třetí týden Iron Man 3 od Shanea Blacka. Tony Stark zachraňuje svět za 337,07 miliónů.

Baz Luhrmann obhajující svou verzi Velkého Gatsbyho drží třetí místo. Je jen příhodné, že opulentní životní styl titulního hrdiny v podání Leonarda DiCapria vydělává vysokou sumu, konkrétně 90,15 miliónů dolarů.

V pořadí si pohoršila černá komedie Krev a pot od Michaela Baye. Herecká spolupráce Marka Wahlberga, Dwayna Johnsona a Tonyho Shalhouba  získala 46, 57 miliónů.

Nejvyšší pětici uzavírá trvale úspěšný animovaný film. Za dobrodružství s rodinkou Croodsových od Chrise Sanderse a Kirka DeMiccoa  po devíti týdnech utratili diváci 176, 75 miliónů dolarů. Společnost DreamWorks již chystá sequel i televizní seriál. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 31 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy