S Monty Pythony se spojí televizní Sherlock a Bond girl

Kultura Kultura
14. 11. 2012 13:20
Televizní Sherlock a Bond girl spojí sci-fi komedie Absolutely Anything
Foto: Bontonfilm

Praha - Příští rok to bude třicet let od posledního filmu, který natočila skupina Monty Python. A začne natáčení nového projektu britských komiků s titulem Absolutely Anything. Snímek bude režírovat Terry Jones.

„Film nebude ale snímkem Monty Pythonů jako takovým, ale bude mít jejich ducha," říká Jones.

Ve sci-fi parodii se objeví mimozemšťané s hlasy Terryho Jonese, Terryho Gilliama, Michaela Palina a Johna Cleese, tedy všech zakládajících Pythonovců kromě Erica Idlea a zesnulého Grahama Chapmana.

Premiéra filmu Princ z Persie - Gemma Arterton
Premiéra filmu Princ z Persie - Gemma Arterton | Foto: Reuters

Návštěvníci z cizího světa navštíví Zemi, aby lidi obdařili neomezenými schopnostmi naznačenými v názvu filmu. Obdařeným se stane prostý učitel. Úžas, že dokáže například nechat zmizet třídu plnou neposlušných žáků nebo oživit mrtvé lidi, vystřídá záhy těžkopádná snaha o kontrolu své nové moci.

Do obsazení nyní podle zpráv serveru The Wrap přibyli šestadvacetiletá Gemma Arterton (Souboj Titánů, Quantum of Solace, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic) a šestatřicetiletý Benedict Cumberbatch (Sherlock, Jeden musí z kola ven, Válečný kůň, Hobit: Neočekávaná cesta, Star Trek Into Darkness) v zatím neznámých rolích.

Britská komediální skupina (s americkým elementem v podobě animátora Terryho Gilliama) svým surreálným humorem a anarchistickým rozrušováním společenských tabu zrevolucionalizovala na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let televizní produkci. Svůj svérázný humor pak z pořadu pořadem Monty Pythonův létající cirkus úspěšně přenesli do tří celovečerních filmů Monty Python a Svatý Grál (1974), Monty Python: Život Briana (1979) a Monty Python: Smysl života (1983).

Další plány na společné projekty brzdily osobní ambice i úspěšné kariéry jednotlivých členů. Pokus o další reunion definitivně zmařila smrt Grahama Chapmana, který v roce 1989 zemřel na rakovinu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy