S Monty Pythony se spojí televizní Sherlock a Bond girl

Kultura Kultura
14. 11. 2012 13:20
Televizní Sherlock a Bond girl spojí sci-fi komedie Absolutely Anything
Foto: Bontonfilm

Praha - Příští rok to bude třicet let od posledního filmu, který natočila skupina Monty Python. A začne natáčení nového projektu britských komiků s titulem Absolutely Anything. Snímek bude režírovat Terry Jones.

„Film nebude ale snímkem Monty Pythonů jako takovým, ale bude mít jejich ducha," říká Jones.

Ve sci-fi parodii se objeví mimozemšťané s hlasy Terryho Jonese, Terryho Gilliama, Michaela Palina a Johna Cleese, tedy všech zakládajících Pythonovců kromě Erica Idlea a zesnulého Grahama Chapmana.

Premiéra filmu Princ z Persie - Gemma Arterton
Premiéra filmu Princ z Persie - Gemma Arterton | Foto: Reuters

Návštěvníci z cizího světa navštíví Zemi, aby lidi obdařili neomezenými schopnostmi naznačenými v názvu filmu. Obdařeným se stane prostý učitel. Úžas, že dokáže například nechat zmizet třídu plnou neposlušných žáků nebo oživit mrtvé lidi, vystřídá záhy těžkopádná snaha o kontrolu své nové moci.

Do obsazení nyní podle zpráv serveru The Wrap přibyli šestadvacetiletá Gemma Arterton (Souboj Titánů, Quantum of Solace, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic) a šestatřicetiletý Benedict Cumberbatch (Sherlock, Jeden musí z kola ven, Válečný kůň, Hobit: Neočekávaná cesta, Star Trek Into Darkness) v zatím neznámých rolích.

Britská komediální skupina (s americkým elementem v podobě animátora Terryho Gilliama) svým surreálným humorem a anarchistickým rozrušováním společenských tabu zrevolucionalizovala na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let televizní produkci. Svůj svérázný humor pak z pořadu pořadem Monty Pythonův létající cirkus úspěšně přenesli do tří celovečerních filmů Monty Python a Svatý Grál (1974), Monty Python: Život Briana (1979) a Monty Python: Smysl života (1983).

Další plány na společné projekty brzdily osobní ambice i úspěšné kariéry jednotlivých členů. Pokus o další reunion definitivně zmařila smrt Grahama Chapmana, který v roce 1989 zemřel na rakovinu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 32 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy