Christoph Waltz hledá smysl života u Terryho Gilliama

Kultura Kultura
15. 8. 2012 9:28
Mistr humoru i absurdity chystá film Zero Theorem
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Film Terryho Gilliama The Zero Theorem má již potvrzenou hlavní hvězdu. Stane se jí pětapadesátiletý rakousko-německý herec Christoph Waltz, který se od rolí v seriálech Parole Chicago nebo Komisař Rex dostal až do Tarantinových Hanebných panchartů (zde získal Oscara), Tří mušketýrů nebo snímku Voda pro slony.

Poprvé bude Waltz spolupracovat s režisérem Terry Gilliamem, známým díky komediím skupiny Monty Python, filmové verzi Barona Prášila, ale také sci-fi thrilleru 12 opic nebo pitoresknímu výjevu Brazil. Jeho zatím posledním dokončeným počinem je krátkometrážní drama Svatá rodina.

Foto: ČTK

Scénář Pata Rushina nás zavede do orwellovské dystopie, která je kontrolována diktátorskou osobností známou jako Management sledující svět lidskými kamerami. Hlavní hrdina Qohen Leth (Waltz) bude pracovat na teorému, který může objasnit smysl života, pokud nějaký je.

Jeho osamělost ve skoro zničené kapli je narušována potenciální láskou Bainsley, která ho neustále láká na kybersex. Dalším návštěvníkem je Bob, pubertální posměvačný Managementův syn. Co Qohen zpočátku neví, je, že oba hosté k němu přicházejí na příkaz samotného Managementa, který chce mít kontrolu nad jeho prací. Bob se postupně stává Qohenovým asistentem i přítelem a zároveň konstruktérem nového obleku, s jehož pomocí bude moci zkoumat vlastní duši a pátrat tak dál po tajemství teorému.

Ve filmu se podle zákulisních zpráv má také objevit virtuální psychiatr nebo armáda klonů, kteří se neukáží být skutečnými klony, pokud člověk zkoumá jejich DNA.   

Snímek začne vznikat v Rumunsku od 22. října tohoto roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy