Rolling Stones se sejdou ve studiu, tvrdí Ronnie Wood

ČTK ČTK
10. 4. 2012 10:07
Na turné sice letos nedojde, Rolling Stones ale možná začnou nahrávat
Foto: Reuters

New York - Členové britské rockové skupiny Rolling Stones se ještě tento měsíc sejdou v nahrávacím studiu, aby si zkusili "pár nápadů". Při vernisáži svých výtvarných děl v New Yorku to řekl kytarista Ronnie Wood.

Legendární čtveřice si letos připomíná padesát let od svého založení a prvních koncertů. Spekulovalo se o velkém turné na oslavu, dohady ale nedávno rozptýlil kytarista Keith Richards, když nedávno řekl, že "realističtější" je hovořit o nových koncertech až v roce 2013.

Kapela k 50. výročí připravuje alespoň fotoalbum, které zaznamenává její historii a úspěchy. Vyjít má ve stejný den, kdy poprvé hráli v Marquee Club na londýnské Oxford Street. V září také půjde do kin filmový dokument, pro který členové kapely dělali rozhovory a který natáčí režisér Brett Morgen.

Čtyřiašedesátiletý Wood s Rolling Stones hraje od roku 1975. V sobotu bude uveden do rokenrolové síně slávy, tentokrát ale jako člen skupiny The Faces, v níž na počátku 70. let účinkoval. Rolling Stones byla do této síně uvedena již v roce 1989.

Kytarista by rád také podnikl samostatné turné, zvažuje i možnost nahrát další sólové album. "Hodně lidí neví, že jich mám už sedm, protože většina mých desek unikne pozornosti; nejsou vydány," prohlásil v rozhovoru pro agenturu AP se smíchem.

Na Woodově expozici Faces, Time and Places v New Yorku jsou vystaveny jeho autoportréty, portréty kolegů ze skupiny, ale i třeba boxera Muhammada Aliho nebo herce Al Pacina. Kytarista tvrdí, že tímto způsobem tvorby může vyjádřit své myšlenky, zatímco hudba je "kolektivní úsilí".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy