Rolling Stones se sejdou ve studiu, tvrdí Ronnie Wood

ČTK ČTK
10. 4. 2012 10:07
Na turné sice letos nedojde, Rolling Stones ale možná začnou nahrávat
Foto: Reuters

New York - Členové britské rockové skupiny Rolling Stones se ještě tento měsíc sejdou v nahrávacím studiu, aby si zkusili "pár nápadů". Při vernisáži svých výtvarných děl v New Yorku to řekl kytarista Ronnie Wood.

Legendární čtveřice si letos připomíná padesát let od svého založení a prvních koncertů. Spekulovalo se o velkém turné na oslavu, dohady ale nedávno rozptýlil kytarista Keith Richards, když nedávno řekl, že "realističtější" je hovořit o nových koncertech až v roce 2013.

Kapela k 50. výročí připravuje alespoň fotoalbum, které zaznamenává její historii a úspěchy. Vyjít má ve stejný den, kdy poprvé hráli v Marquee Club na londýnské Oxford Street. V září také půjde do kin filmový dokument, pro který členové kapely dělali rozhovory a který natáčí režisér Brett Morgen.

Čtyřiašedesátiletý Wood s Rolling Stones hraje od roku 1975. V sobotu bude uveden do rokenrolové síně slávy, tentokrát ale jako člen skupiny The Faces, v níž na počátku 70. let účinkoval. Rolling Stones byla do této síně uvedena již v roce 1989.

Kytarista by rád také podnikl samostatné turné, zvažuje i možnost nahrát další sólové album. "Hodně lidí neví, že jich mám už sedm, protože většina mých desek unikne pozornosti; nejsou vydány," prohlásil v rozhovoru pro agenturu AP se smíchem.

Na Woodově expozici Faces, Time and Places v New Yorku jsou vystaveny jeho autoportréty, portréty kolegů ze skupiny, ale i třeba boxera Muhammada Aliho nebo herce Al Pacina. Kytarista tvrdí, že tímto způsobem tvorby může vyjádřit své myšlenky, zatímco hudba je "kolektivní úsilí".

 

Právě se děje

Další zprávy