Rolling Stones k padesátému výročí změnili slavné logo

Kultura Kultura
28. 6. 2012 14:08
U příležitosti padesátin se typické logo kapely dočkalo změny
Zdroj: http://www.kovideo.net/
Zdroj: http://www.kovideo.net/ | Foto: Aktuálně.cz

New York - I když se to zdá nemožné, rocková skupina Rolling Stones oslavila padesát let od svého založení. U této příležitosti se členové kapely rozhodli odhalit nové logo, které oslavuje jejich kulaté výročí. Skalní fanoušci se však nemusí znepokojovat, charakteristický vyplazený jazyk zůstal zachován. Autor proměny - americký umělec Shepard Fairey, stávající logo pouze lehce oživil.

Původní značka spojená s Rolling Stones poprvé spatřila světlo světa na albu Sticky Fingers a pochází z dílny anglického umělce Johna Pasche. Nový design zachovává léty ověřenou podobu, Fairy přidal pouze kruhový text připomínající padesáté narozeniny. Právě pětku a nulu také umělec zapracoval do jména kapely. Informace o novém vzhledu loga se objevila na serveru deníku Gurdian.

Foto: Reuters

Shepard Fairey si již stihl vybudovat renomé po celém světě. Spolupracoval už totiž s hudebními skupinami jako Smashing Pumpkins nebo Led Zeppelin. Jedním z největších a nejviditelnějších úspěchů mladého umělce je ale hlavně volební plakát amerického prezidenta Baracka Obamy, který převedl do jasných barev a opatřil ho několika hesly jako naděje nebo změna. Právě toto Faireyho dílo si mezi kritiky vysloužilo velké uznání, někteří ho dokonce přirovnali k legendárnímu plakátu Strýčka Sama.

Padesáté narozeniny rockové kapely Rolling Stones ovšem neoslaví jen nové logo. V současné době totiž skupina plánuje také výroční turné a vážně zvažuje zahájení přípravy další desky. Podle interview na serveru Guradianu by na novém albu mohl s Rolling Stones pracovat Jack White. Ten dříve figuroval jako producent desek country zpěvačky Loretty Lynn nebo Wandy Jackson.

 

Právě se děje

Další zprávy