Jack White a nové album Rolling Stones? Víc než možné

Kultura Kultura
27. 6. 2012 9:54
Keith Richards se vyjádřil k plánům padesátileté kapely
Foto: Aktuálně.cz

Praha - K příležitosti padesátého výročí založení se příští měsíc setkají členové britské kapely Rolling Stones a projednají své plány. Rockeři uvažují o několika možných projektech, včetně turné na rok 2013 a také vydání nového alba.

Kytarista Keith Richards mluvil o možné budoucnosti v rozhovoru se slavným časopisem Rolling Stone. Za možného producenta příštího alba označil Jacka Whitea, někdejšího kytaristu dvoučlenné skupiny The White Stripes, s nímž Rolling Stones spolupracovali v roce 2009.

„Je tu vždycky ta možnost," prohlásil Richards. „Dveře jsou doširoka otevřeny." Nahrávky z předchozí spolupráce zatím nebyly zveřejněny, což Richards do budoucna nevylučuje.

„Nevím, jestli to Jack někdy považoval za nějaké mistrovské sestřihy," řekl Richards k výsledkům společného nahrávání. „Ale stejně, kdyby to Jack chtěl udělat, pravděpodobně bych řekl: Jo."

Jack White se narodil jako Jack Gills v roce 1975. V období 1996-2000 byl ženatý s bubenicí Meg White, jejíž příjmení přijal za své. Se svou manželkou byli i po rozvodu partnery v kapele The White Stripes, která se rozpadla minulý rok po čtrnácti letech existence. Od té doby spolupracoval Jack s mnoha osobnostmi hudebního světa jak na produkci, tak na vystoupeních.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy