Jack White a nové album Rolling Stones? Víc než možné

Kultura Kultura
27. 6. 2012 9:54
Keith Richards se vyjádřil k plánům padesátileté kapely
Foto: Aktuálně.cz

Praha - K příležitosti padesátého výročí založení se příští měsíc setkají členové britské kapely Rolling Stones a projednají své plány. Rockeři uvažují o několika možných projektech, včetně turné na rok 2013 a také vydání nového alba.

Kytarista Keith Richards mluvil o možné budoucnosti v rozhovoru se slavným časopisem Rolling Stone. Za možného producenta příštího alba označil Jacka Whitea, někdejšího kytaristu dvoučlenné skupiny The White Stripes, s nímž Rolling Stones spolupracovali v roce 2009.

„Je tu vždycky ta možnost," prohlásil Richards. „Dveře jsou doširoka otevřeny." Nahrávky z předchozí spolupráce zatím nebyly zveřejněny, což Richards do budoucna nevylučuje.

„Nevím, jestli to Jack někdy považoval za nějaké mistrovské sestřihy," řekl Richards k výsledkům společného nahrávání. „Ale stejně, kdyby to Jack chtěl udělat, pravděpodobně bych řekl: Jo."

Jack White se narodil jako Jack Gills v roce 1975. V období 1996-2000 byl ženatý s bubenicí Meg White, jejíž příjmení přijal za své. Se svou manželkou byli i po rozvodu partnery v kapele The White Stripes, která se rozpadla minulý rok po čtrnácti letech existence. Od té doby spolupracoval Jack s mnoha osobnostmi hudebního světa jak na produkci, tak na vystoupeních.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy