Prahu čekají kytarové orgie. Přijíždí projekt G3

Kultura Kultura
28. 7. 2012 14:14
Kytarový projekt přijíždí v sestavě Satriani, Morse, Vai
zleva Steve Vai, Joe Satriani, Steve Morse
zleva Steve Vai, Joe Satriani, Steve Morse | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Holešovická Tipsport Aréna se v úterý 31. července večer stane místem kytarových orgií. Přijede totiž koncertní projekt G3, do něhož si Joe Satriani pravidelně zve další ikony rockové kytary. Tentokrát s ním jede jeho žák Steve Vai a Steve Morse - zakladatel jazz rockové kapely Dixie Dregs a současný kytarista Deep Purple.

Sestava G3 je proměnlivá a v minulosti se v ní objevila jména jako John Petrucci, Paul Gilbert, Eric Johnson, Robert Fripp nebo třeba Yngwie Malmsteen. Nehledě na členy samostatně, projekt G3 jako takový čeká česká premiéra.

Joe Satriani
Joe Satriani | Foto: Aktuálně.cz

Kytaristé se vždy představují nejprve sólově se svou kapelou ve zhruba čtyřicetiminutovém bloku, aby si nakonec všichni dohromady zajamovali. Vzhledem ke svému charakteru je tak projekt vnímán jako záležitost cílená na hráče na kytaru, kteří sní o tom, že by se jednou mohli alespoň přiblížit virtuozitě členů G3.

Cílová kategorie je tedy poměrně omezená, kytara však je jedním z nejrozšířenějších hudebních nástrojů a na své idoly tak obvykle dorazí pár tisícovek lidí. V případě pražského koncertu jich pořadatelé očekávají čtyři tisíce.

Satriani a kolektiv vyráží na turné po pětileté koncertní odmlce. „Vydal jsem dvě sólová alba, dvě desky s Chickenfoot a ke všem jsem absolvoval turné, což mě plně zaměstnalo," vysvětluje.

Právě on je také zodpovědný za výběr skladeb, které trio odehraje společně. „Skladby, které budeme na koncertě hrát, vybírá Joe a já jsem s jeho výběrem vždy absolutně spokojený," komentuje tento fakt Steve Vai.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní sítí Ticketportal v ceně od 860 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 13 minutami

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Další zprávy