Prahu čekají kytarové orgie. Přijíždí projekt G3

Kultura Kultura
28. 7. 2012 14:14
Kytarový projekt přijíždí v sestavě Satriani, Morse, Vai
zleva Steve Vai, Joe Satriani, Steve Morse
zleva Steve Vai, Joe Satriani, Steve Morse | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Holešovická Tipsport Aréna se v úterý 31. července večer stane místem kytarových orgií. Přijede totiž koncertní projekt G3, do něhož si Joe Satriani pravidelně zve další ikony rockové kytary. Tentokrát s ním jede jeho žák Steve Vai a Steve Morse - zakladatel jazz rockové kapely Dixie Dregs a současný kytarista Deep Purple.

Sestava G3 je proměnlivá a v minulosti se v ní objevila jména jako John Petrucci, Paul Gilbert, Eric Johnson, Robert Fripp nebo třeba Yngwie Malmsteen. Nehledě na členy samostatně, projekt G3 jako takový čeká česká premiéra.

Joe Satriani
Joe Satriani | Foto: Aktuálně.cz

Kytaristé se vždy představují nejprve sólově se svou kapelou ve zhruba čtyřicetiminutovém bloku, aby si nakonec všichni dohromady zajamovali. Vzhledem ke svému charakteru je tak projekt vnímán jako záležitost cílená na hráče na kytaru, kteří sní o tom, že by se jednou mohli alespoň přiblížit virtuozitě členů G3.

Cílová kategorie je tedy poměrně omezená, kytara však je jedním z nejrozšířenějších hudebních nástrojů a na své idoly tak obvykle dorazí pár tisícovek lidí. V případě pražského koncertu jich pořadatelé očekávají čtyři tisíce.

Satriani a kolektiv vyráží na turné po pětileté koncertní odmlce. „Vydal jsem dvě sólová alba, dvě desky s Chickenfoot a ke všem jsem absolvoval turné, což mě plně zaměstnalo," vysvětluje.

Právě on je také zodpovědný za výběr skladeb, které trio odehraje společně. „Skladby, které budeme na koncertě hrát, vybírá Joe a já jsem s jeho výběrem vždy absolutně spokojený," komentuje tento fakt Steve Vai.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní sítí Ticketportal v ceně od 860 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy