Polanského muzikál Ples upírů míří do Prahy

Kultura ČTK Kultura, ČTK
29. 3. 2012 14:39
Pražské divadlo Hybernia jedná o uvedení Polanského muzikálu
Foto: Aktuálně.cz

Do Prahy se možná podaří dostat kultovní muzikál Ples upírů oscarového režiséra Romana Polanského. Divadlo Hybernia nyní jedná s majiteli práv muzikálu. Výsledek jednání by měl být znám za několik týdnů.

Předpokládaná premiéra Plesu upírů je plánována na únor příštího roku. "Muzikál bychom chtěli uvést v původní podobě, zachovat podle originálu živý orchestr, kostýmy, scénu i světelné efekty. To z něj dělá unikát na české muzikálové scéně, zároveň nám však bere prostor pro kompromisy," uvedla producentka Ema Krahulíková.

Režisérský dohled nad uvedením hororové komedie o upířím hraběti Krolockovi by měl z Paříže vykonávat sám osmasedmdesátiletý Roman Polanski. Znamenalo by to, že režisér by byl v čele produkčního týmu, schvaloval herecké obsazení i celou podobu pražské verze svého díla.

Foto: Aktuálně.cz

Muzikál, který měl premiéru 4. října 1997 ve vídeňském Raimund Theatre, se stejně jako jeho filmová předloha z roku 1967 stal velmi populárním. Hudbu složil Jim Steinman, který jako ústřední melodii vybral svůj hit Totale Eclipse of Heart známý z podání zpěvačky Bonnie Tylerové. Texty a libreto napsal podle originálu Michael Kunze a režie se ujal Polanski.

Originální produkce trvala ve Vídni až do roku 2000. Poté se muzikál kompletně přesunul do německého Stuttgartu, kde se taktéž udržel tři roky. V roce 2000 se odehrálo také deset představení v Estonsku.

"Vždy když vytvoříte film nebo divadelní hru, existuje naděje na úspěch, nelze ho ale očekávat. Můžete jen doufat, že přijde. Takže jsem doufal, ale s tak velkým úspěchem jsem opravdu nepočítal," prohlásil před časem Polanski, který režíroval také muzikály Amadeus či Master Class.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy