Polanského muzikál Ples upírů míří do Prahy

Kultura ČTK Kultura, ČTK
29. 3. 2012 14:39
Pražské divadlo Hybernia jedná o uvedení Polanského muzikálu
Foto: Aktuálně.cz

Do Prahy se možná podaří dostat kultovní muzikál Ples upírů oscarového režiséra Romana Polanského. Divadlo Hybernia nyní jedná s majiteli práv muzikálu. Výsledek jednání by měl být znám za několik týdnů.

Předpokládaná premiéra Plesu upírů je plánována na únor příštího roku. "Muzikál bychom chtěli uvést v původní podobě, zachovat podle originálu živý orchestr, kostýmy, scénu i světelné efekty. To z něj dělá unikát na české muzikálové scéně, zároveň nám však bere prostor pro kompromisy," uvedla producentka Ema Krahulíková.

Režisérský dohled nad uvedením hororové komedie o upířím hraběti Krolockovi by měl z Paříže vykonávat sám osmasedmdesátiletý Roman Polanski. Znamenalo by to, že režisér by byl v čele produkčního týmu, schvaloval herecké obsazení i celou podobu pražské verze svého díla.

Foto: Aktuálně.cz

Muzikál, který měl premiéru 4. října 1997 ve vídeňském Raimund Theatre, se stejně jako jeho filmová předloha z roku 1967 stal velmi populárním. Hudbu složil Jim Steinman, který jako ústřední melodii vybral svůj hit Totale Eclipse of Heart známý z podání zpěvačky Bonnie Tylerové. Texty a libreto napsal podle originálu Michael Kunze a režie se ujal Polanski.

Originální produkce trvala ve Vídni až do roku 2000. Poté se muzikál kompletně přesunul do německého Stuttgartu, kde se taktéž udržel tři roky. V roce 2000 se odehrálo také deset představení v Estonsku.

"Vždy když vytvoříte film nebo divadelní hru, existuje naděje na úspěch, nelze ho ale očekávat. Můžete jen doufat, že přijde. Takže jsem doufal, ale s tak velkým úspěchem jsem opravdu nepočítal," prohlásil před časem Polanski, který režíroval také muzikály Amadeus či Master Class.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy