Nový Batman akademiky zklamal. Nemá nárok na Oscara?

Kultura Kultura
25. 7. 2012 20:07
Film Temný rytíř povstal pravděpodobně nedostane Oscara za nejlepší film
Foto: Warner Bros

Los Angeles, Praha - Členové americké Akademie filmového umění a věd po zhlédnutí závěrečného batmanovského příběhu od režiséra Christophera Nolana Temný rytíř povstal nejevili nejmenší známky nadšení, jaké lze vidět u fanoušků v kinech. Z následných komentářů lze soudit, že film příští rok pravděpodobně nedostane mnoho nominací na Oscara.

„Lidé byli tak trochu zklamaní," cituje server Hollywood reporter jednoho ze zúčastněných. „Nemyslím si, že to bylo kvůli Coloradu. Domnívám se jen, že tenhle film nezíská moc nominací na Oscara kromě technických kategoriích," prohlásil nejmenovaný zdroj s narážkou na násilný útok během americké premiéry filmu. Samotnému promítání předcházela minuta ticha za oběti a projev Toma Sheraka, předsedy Akademie, vztahující se k vražednému útoku.  

Čtěte také
Recenze: Temný rytíř povstal a prohrál. Ale hrdě
Temný rytíř musí uspět. Nolan využívá své dobré pověsti  

Spisovatel a člen Akademie Bret Easton Ellis prohlásil na Twitteru: „Nezáleží na tom, ale na akademické projekci v Los Angeles se snímku Temný rytíř povstal nedostalo žádného obdivu."

„Na hereckých výkonech nebylo nic pozoruhodného," řekla jiná účastnice promítání. „Nemyslím si, že si zaslouží nominaci na nejlepší film."

Předcházející díl Nolanovy série s názvem Temný rytíř získal Oscara za střih zvuku a herec Heath Ledger jej obdržel im memoriam za ztvárnění zločinného Jokera. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy