Nové trailery: Shyamalanova sci-fi a Snyderův Superman

MD
13. 12. 2012 7:55
Podívejte na upoutávku z novému sci-fi filmu Shyamalana a Muže z oceli Zacka Snydera
After Earth aneb napraví si režisér Shyamalan svou reputaci?
After Earth aneb napraví si režisér Shyamalan svou reputaci? | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Na internetu je k zhlédnutí první trailer na sci-fi thriller After Earth režiséra M. Night Shyamalana. V hlavních rolí uvidíte Willa Smithe (trilogie Muži v černém) a jeho syna Jadena (Karate Kid).

Dvouapůlminutový trailer je nabitý akcí, kvalitními vizuální efekty a vtahující atmosférou. Podaří se Shyamalanovi tímto filmem vrátit na vrchol po sérii propadáků? Posledním režisérovým filmem, který běžel v našich kinech, byla mizerná fantasy Poslední vládce větru (2010). V roce 2008 natočil podprůměrný sci-fi thriller Stalo a v roce 2006 rozporuplnou Ženu ve vodě. After Earth vypráví o vojevůdci Cypherovi (Smith) a jeho synovi Kitaovi. Ztroskotají na planetě, o které zjistí, že se jedná o Zemi, již muselo lidstvo přes stovkami let opustit. Do našich kin dorazí 6. července 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Superman se blíží k Zemi

Po dvou teaserech je zde konečně plnohodnotný trailer na Muže z oceli. Reboot Supermana podle komiksů od DC režíruje Zack Snyder, který za sebou má např. komiksové adaptace 300: Bitva u Thermopyl (2006) a Strážci - Watchmen (2009).

První polovina traileru je nečekaně poklidná a dává nahlédnout do složitého dětství Clarka. Film působí spíše jako psycholgická drama, které se však záhy mění v epickou podívanou, v níž Superman letí prudce vzhůru k nebesům, domy vybuchují, lidé prchají a mimozemské lodě létají, a to za tónů majestátní skladby z Královny Alžběty (2007).

Clarka Centa, který je Zemi poslán z planety Krypton, hraje Henry Cavill (Hvězdný prach, Válka Bohů). Clarkovi rodiče hrají Diane Lane (Jumper) a Kevin Costner (Krajina střelců), Lois Lane ztvární Amy Adams (Mistr). Film produkuje režisér Christopher Nolan (batmanovská trilogie), jenž také napsal scénář spolu s Davidem S. Goyerem. Premiéra Muže z oceli je 14. června příštího roku, u nás pak o šest dní později.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy