Na Coulours se chystají i divadla Skutr či Vosto5

Kultura Kultura
4. 5. 2012 6:23
S divadlem přijede Hrzánová, Polívková, Skutr nebo kabaret Vosto5

Ostrava - Hudební festival Colours of Ostrava oznamuje doprovodný program a kompletně vyřešenou situaci už má u divadelních představení. Přijedou mimo jiné Barbora Hrzánová, Anna Polívková, režijní tandem Skutr nebo zábavný kabaret Divadla Vosto5.

 „Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme pro řadu z těchto aktivit museli využít i místa mimo festivalový areál v centru Ostravy, letos se vše díky mnoha zajímavým a unikátním budovám a zákoutím odehraje v rámci jednoho areálu," podotýká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Návštěvníci letošních Colours budou moci zhlédnout představení Muži režisérky Adély Laštovkové Stodolové a režijní dvojice Skutr, syrové a živočišné představení současného tance Brut předního souboru Nanohach nebo společné představení herečky Anny Polívkové a tanečního souboru VerTeDance s názvem Případy Dr. Toureta.

Foto: Tomáš Netočný

Dále bude k vidění Barbora Hrzánová ve své ikonické roli v inscenaci Hrdý Budžes. Představí se první českoslovinská loutková soap opera s hudbou skupiny ABBA nazvaná Back to Bullerbyn a otevřený divadelně-hudebně-improvizační rozehraje Standartní kabaret Divadla Vosto5.

„Letošní nabídka divadel je opět žánrově velmi široká," komentuje program dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík. Představení se v novém areálu budou odehrávat na dvou místech. „Technicky náročnější v sále Plynojemu, komornější pak v jedné z budov dolu Hlubina," dodává Moravčík.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 12. do 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice. Mezi hlavní hvězdy patří Björk, Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe nebo Animal Collective. Současná cena vstupenek je 1 890 korun.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Obránce Jurčina bude v hokejové Spartě pokračovat, Ďaloga končí

Obránce Milan Jurčina uspěl na zkoušce v hokejové Spartě a v klubu bude hrát do konce sezony. V týmu naopak končí jiný slovenský obránce Marek Ďaloga. Pražané o něho měli zájem, ale slovenský reprezentant nabídku na prodloužení spolupráce odmítl.

Šestatřicetiletý Jurčina přišel do Sparty v polovině října a v sedmi extraligových zápasech nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. "Během zkoušky prokázal naplno své kvality. Spolu s trenéry jsme z něj nadšení a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Naše obranné řady pozvedl svým důrazem, mladší hráči se od něj mohou spoustu věcí naučit," uvedl sportovní ředitel vedoucího týmu extraligy Petr Ton na klubovém webu.

O šest let mladší Ďaloga posílil Spartu, za kterou již v minulosti hrál, krátce před začátkem sezony a podepsal smlouvu do začátku listopadové reprezentační přestávky. Vedení pražského klubu mělo o jeho služby zájem i nadále, účastník loňských olympijských her a pěti světových šampionátů se ale rozhodl odejít.

před 45 minutami

Na českých dálnicích hrozí 40kilometrové kolony. Dopravci vozy registrují příliš pomalu

Do nového mýta bylo zatím přihlášeno 196 000 vozů, tedy 43 procent z celkového počtu. Po prosincovém spuštění systému se na jednotky bude čekat desítky hodin. Na dálnicích tak hrozí kolony dlouhé až 40 kilometrů.

před 54 minutami

Kreuzigerova stáj mění z Dimension Data název na NTT

Tým Dimension Data, za který jezdí český cyklista Roman Kreuziger, změní od příští sezony název. Jihoafrická stáj ponese podle titulárního sponzora jméno NTT Pro Cycling a změní barvy.

Nový dres a název dnes představily osobnosti týmu Edvald Boasson Hagen či Michael Valgren v sídle japonské komunikační společnosti NTT v Tokiu. Místo zelenobílých dresů nyní budou jezdit cyklisté týmu v černomodrých, které mírně připomínají barvy bývalé stáje Sky.

Další zprávy