Na Coulours se chystají i divadla Skutr či Vosto5

Kultura Kultura
4. 5. 2012 6:23
S divadlem přijede Hrzánová, Polívková, Skutr nebo kabaret Vosto5

Ostrava - Hudební festival Colours of Ostrava oznamuje doprovodný program a kompletně vyřešenou situaci už má u divadelních představení. Přijedou mimo jiné Barbora Hrzánová, Anna Polívková, režijní tandem Skutr nebo zábavný kabaret Divadla Vosto5.

 „Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme pro řadu z těchto aktivit museli využít i místa mimo festivalový areál v centru Ostravy, letos se vše díky mnoha zajímavým a unikátním budovám a zákoutím odehraje v rámci jednoho areálu," podotýká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Návštěvníci letošních Colours budou moci zhlédnout představení Muži režisérky Adély Laštovkové Stodolové a režijní dvojice Skutr, syrové a živočišné představení současného tance Brut předního souboru Nanohach nebo společné představení herečky Anny Polívkové a tanečního souboru VerTeDance s názvem Případy Dr. Toureta.

Foto: Tomáš Netočný

Dále bude k vidění Barbora Hrzánová ve své ikonické roli v inscenaci Hrdý Budžes. Představí se první českoslovinská loutková soap opera s hudbou skupiny ABBA nazvaná Back to Bullerbyn a otevřený divadelně-hudebně-improvizační rozehraje Standartní kabaret Divadla Vosto5.

„Letošní nabídka divadel je opět žánrově velmi široká," komentuje program dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík. Představení se v novém areálu budou odehrávat na dvou místech. „Technicky náročnější v sále Plynojemu, komornější pak v jedné z budov dolu Hlubina," dodává Moravčík.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 12. do 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice. Mezi hlavní hvězdy patří Björk, Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe nebo Animal Collective. Současná cena vstupenek je 1 890 korun.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 51 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy