Mocný vládce Oz se vrátí, ale bez "hračičky" Raimiho

Kultura Kultura
13. 3. 2013 13:29
Vrátí se herci z prvního dílu, ale režisér ne
James Franco a Mila Kunis
James Franco a Mila Kunis | Foto: Falcon

Praha - Dobrodružná fantasy Mocný vládce Oz vydělala v severoamerických kinech 79 milionů dolarů za první víkend. Studio Disney tedy plánuje pokračování, zatím však bez Sama Raimiho (Stáhni mě do pekla, Spider-Man 3), který režíroval první díl.

Čtěte také
Recenze: Země za duhou vybledla, i když hýří barvami

"Neplánoval jsem točit pokračování. Nechal jsem některé zápletky otevřené pro dalšího režiséra, který by chtěl film natočit. Snažil jsem se ovšem vytvořit ucelený závěr, aby bylo publikum spokojené, ale také jsem nechal Evanoru a Theodoru uprchnout. Příběh mě zaujal, ale nemyslím si, že by dvojka měla ještě něco, čím by mě mohla upoutat," řekl Raimi Režisér serveru Bleeding Cool.

Mila Kunis, která ve filmu ztvárnila čarodějku Theodoru, potvrdila, že všichni herci už podepsali smlouvy. Nespecifikovala, o koho jde, ale pravděpodobně se jedná o hlavní postavy, které hráli James Franco (Oz), Rachel Weisz (Evanora) a Michelle Williams (Glinda).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 10 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy