Mocný vládce Oz se vrátí, ale bez "hračičky" Raimiho

Kultura Kultura
13. 3. 2013 13:29
Vrátí se herci z prvního dílu, ale režisér ne
James Franco a Mila Kunis
James Franco a Mila Kunis | Foto: Falcon

Praha - Dobrodružná fantasy Mocný vládce Oz vydělala v severoamerických kinech 79 milionů dolarů za první víkend. Studio Disney tedy plánuje pokračování, zatím však bez Sama Raimiho (Stáhni mě do pekla, Spider-Man 3), který režíroval první díl.

Čtěte také
Recenze: Země za duhou vybledla, i když hýří barvami

"Neplánoval jsem točit pokračování. Nechal jsem některé zápletky otevřené pro dalšího režiséra, který by chtěl film natočit. Snažil jsem se ovšem vytvořit ucelený závěr, aby bylo publikum spokojené, ale také jsem nechal Evanoru a Theodoru uprchnout. Příběh mě zaujal, ale nemyslím si, že by dvojka měla ještě něco, čím by mě mohla upoutat," řekl Raimi Režisér serveru Bleeding Cool.

Mila Kunis, která ve filmu ztvárnila čarodějku Theodoru, potvrdila, že všichni herci už podepsali smlouvy. Nespecifikovala, o koho jde, ale pravděpodobně se jedná o hlavní postavy, které hráli James Franco (Oz), Rachel Weisz (Evanora) a Michelle Williams (Glinda).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ředitel ústecké zoo čelí kritice kvůli neodbornému personálu, piráti ho chtějí odvolat

Odborná kontrolní zpráva Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) poukazuje na nedostatky ústecké zoo, například na neodbornost personálu či na výběhy, které nesplňují podmínky pro chov zvířat. Zprávu ve středu zveřejnili piráti, kteří budou usilovat o odvolání ředitele zoo Romana Končela z funkce, řekl novinářům zastupitel Lukáš Blažej (PRO! Ústí). Opoziční PRO! Ústí je tvořeno Piráty, Stranou zelených a Nezávislými.

"Problémy zoo jsme chtěli řešit na posledním zasedání zastupitelstva 4. listopadu, ale vedení města bohužel pro zařazení bodu na program jednání nehlasovalo," řekl Blažej. Zprávu piráti zveřejnili z důvodu transparentnosti, ale i kvůli tomu, že se řešení situace zoo nedá odkládat. Blažej také řekl, že budou požadovat odborné výběrové řízení na nového ředitele zoologické zahrady.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Sobotka bude Buffalu v NHL chybět čtyři až šest týdnů

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Buffala v NHL. Dvaatřicetiletý český reprezentant je mimo hru s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla po nepotrestaném faulu Nikity Kučerova z Tampy v pátečním zápase ve Stockholmu.

Kučerov atakoval Sobotku v první třetině utkání, které Tampa nakonec vyhrála 3:2. Ruský útočník českého hokejistu, který jej neviděl, dohrál po jeho střele. Sobotka ze zápasu odstoupil a podle serveru The Athletic v hale chodil s ortézou na pravém koleně.

V této sezoně NHL odehrál Sobotka zatím 16 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

před 43 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy